1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kadın çiftçilerden Türkiye ikincisi Siirt’ten
Kadın çiftçilerden Türkiye ikincisi Siirt’ten

Kadın çiftçilerden Türkiye ikincisi Siirt’ten

Tarım ve Orman Bakanlığı’na “Girişimci Kadın Çiftçiler Programı” kapsamında sunduğu projeyle Siirt’in Kurtalan İlçesinden katılan Kadın Çiftçi Nurcan Deniz, Türkiye ikincisi oldu.

A+A-

Kadın Çiftçimiz Nurcan DENİZ Tarım ve Orman Bakanlığı Girişimci Kadın Çiftçiler Programında sunduğu proje ile Türkiye ikincisi oldu. "Siirt’in Nar Lokumu" projesi ile dereceye giren Kurtalan ilçemiz Tütün köyünden Kadın Çiftçimiz Nurcan DENİZ 17 bin TL para ödülü kazandı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan konu ile ilgili olarak "Kadın Çiftçimiz Nurcan DENİZ "Siirt'in Nar Lokumu" projesi ile Siirt’e de dereceye girerek Siirt ikincisi olmuştu. Kadın Çiftçimiz Türkiye finalinde de büyük bir başarı kazanarak Türkiye ikincisi olmuştur. Kadın çiftçimiz bu başarısı ile 17 bin TL para ödülü kazanmıştır. Para ödülü ve sağlayacağımız desteklerle projesini hayat geçirmeye çalışacağız. Umarım Projesi hayata geçer ve diğer kadın çiftçilerimize örnek olur. Başarıya götüren Proje aşamasında destek veren ve katkı sağlayan başta İl Müdürlüğümüz personeli olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Girişimcilik eğitimine katılan ve Proje veren 75 kadın çiftçimizi tebrik ediyorum. Valimiz Sayın Ali Fuat ATİK 'in talimat ve destekleri ile Kadınlara yönelik projelerimiz artarak devam edecektir." dedi.

nurcan-deniz1.jpg

Bu haber toplam 24687 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!