1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kaçırılan kız çocuklarına karşı sessizlik sürüyor
Kaçırılan kız çocuklarına karşı sessizlik sürüyor

Kaçırılan kız çocuklarına karşı sessizlik sürüyor

Siirt Emniyet Müdürlüğü başarılı bir operasyonla terör örgütü üyelerini, 2 genç kızı daha Dağ kadrosuna hediye etmek üzereyken yolda kıskıvrak ele geçirdi.

A+A-

Vatandaş merak ediyor ve soruyor. Derdiniz ne sizin?

Polis ve asker başta olmak üzere Devletin tüm kurumlarına karşı sinsi eylemler kuran Pkk, sivil vatandaş ve kutsal mekanlar/değerler ayrımı da yapmadan eylemlerini sürdürüyor. Pkk’nın ve türlü türlü yapılanmalarının mağdur ettiği, sindirdiği ve sesini-soluğunu kestiği ailelerin sayısı her şehirde binlerle ifade ediliyor.

Kürt gençlerini ve çocuklarını farklı yöntemlerle ikna ederek ya da zorla, dağa kaçırdığı haberlerini sürekli işitiyorduk. Özellikle seçim dönemlerinde bu tür olaylar daha da artmaktadır. Siirt’in bilhassa kırsal kesiminde çocukları kaçırılan ailelerle bizzat görüşmüşlüğüm oldu. Kaçıranlar belki imana gelir de bırakırlar umuduyla veya “konuşursam çocuğuma zarar verirler” korkusuyla görüştüğüm ailelerin hiçbirisi kamera karşısında konuşmadı. Gözyaşları içinde anlattılar çocuklarının kaçırılma hadisesini ama korktular ve “ismimizi yazma” diye sıkı sıkı ve defalarca tembih ettiler.

 

AK PARTİ SİİRT TEŞKİLATI NİYE SUS PUS?

En son önceki gün Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Lise öğrencisi 2 genç kız, Pkk’nın “kız kaçırma” timleri tarafından Dağ kadrosuna hediye edilmek üzere götürülürken yolda enselendiler. Gözaltına alındılar, sorgulandılar ve mahkemeye sevk edildiler. Güçlü bir siyasi bir hareket olan iktidar partisinin Siirt teşkilatında ise benzer birçok konudaki uyku sarhoşluğuna burada da şahitlik ediyoruz.

 

SÖZDE İNSAN HAKLARI KURULUŞLARI! ISLIK ÇALIP HAVAYA AVANAKÇA BAKIYOR

Bir belediyenin alçak bir şekilde Hz.Peygamber’e hakaret içeren karikatür kullanarak Çocuk istismarına dikkat çekmeye çalıştığı günlerde sözde İnsan Hakları kuruluşlarının kimileri seslerini yükselttiklerini görmüştük. Cinsel istismar meselesinde de aynı kuruluşlar bağıra çağıra basın açıklamalarında bulunuyorlardı. 

Siirt polisinin el-ense yaptığı ve genç kızları dağ kadrosuna hediye etmek üzereyken yakalanan “Kız kaçıranlar” için insan hakları kuruluşlarının bir tepkisini duymadık.

Bu haber toplam 2982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!