1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Jandarma aranan 5 kişiyi yakaladı
Jandarma aranan 5 kişiyi yakaladı

Jandarma aranan 5 kişiyi yakaladı

Kısa adı JASAT olan Siirt İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 5 şahıs yakalandı.

A+A-

Siirt Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Siirt İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ve Kurtalan Merkez Jandarma Karakol Komutanlığının birlikte yürüttüğü çalışmalar neticesinde; Kurtalan İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk sahasında ikamet eden, Siirt İlamat ve İnfaz Bürosunca “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” ve “Kemiklerin Kırılmasına Sebebiyet Verecek Şekilde Kasten Yaralama” suçlarından haklarında ayrı ayrı (6) yıl  (8) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.E., A.E., S.E., E.E. ile aynı suçlardan hakkında (3) yıl (4) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan F.E isimli şahıslar, Kurtalan İlçe merkezinde yakalanmıştır. 

Yakalanan şahıslar adli işlemleri tamamlanmak üzere Kurtalan Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiş olup, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, Siirt E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
 
Siirt İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

SİİRT VALİLİGİ

Bu haber toplam 31133 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!