1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İYİ Partili Lütfü’ye Siirt’ten sert tepki
İYİ Partili Lütfü’ye Siirt’ten sert tepki

İYİ Partili Lütfü’ye Siirt’ten sert tepki

Bingöl’de bir şehit yakınının boynunu sıkarak ailesine çok ağır hakarette bulunan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’a Siirt’ten tepki gösterildi.

A+A-

Siirt’te Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri adına yapılan basın açıklamasında İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’a tepki gösterildi.

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada Gazi TBMM’nin üyesi olan Kocaeli Sözde Milletvekili Lütfü Türkkan’ın daha 17 yaşındayken terör örgütü PKK’nın attığı havanla şehit olan İsa Gümren’nin ağabeyi Tahir Gümren’e alenen ettiği çok çirkin küfüründen ötürü kendisini protesto etmek için toplandık. Türkkan bu hareketiyle vatan ve millet derdinde olmadığını, şehitlerimize ve gazilerimize de hiçbir saygısının olmadığını en bariz şekilde bizlere göstermektedir. 

"'Testinin içinde ne varsa o sızar' demişler. İçi böyle kötülükle dolu birinin değil vekilliğinden, insanlığından şüphe duyuyoruz. 

Daha geçen hafta Kurtalan’da "Burası Kürdistan' diyenlerin karşısında sus pus olup, ne diyorsun ulan sen Türkiye sınırları içerisinde Kürdistan diye bir yerde yoktur. Ve bunun aksini düşünenin haysiyeti de yoktur Demesi gerekiyorken sus pus oluyor ama şehidin ailesine gelince küfrü layık görenleri de milletimizin vicdanına havale ediyoruz." 

Bizler burada şehit olmayı beklerken, bazı kendini bilmez siyasetçilerin kalkıp şehit ailelerimize hakaret etmesi hangi akla ve vicdana sığar ki .

Vatan için canını ortaya koyan kahramanlarımızın aileleri bu ülkeye emanettir ve hiç kimse bırakın küfretmeyi onların kılına zarar vermeyi, kötü bir söz söylemeyi aklının ucundan bile geçirmemelidir. Geçirenler, karşısında bizi bulacaktır. 

Sözde milletvekili Lütfü Türkkan Bingöl'de şehit ailemize sarfettiği alçakça sözler asla kabul edilemez. Kürdistan naraları atanlara karşı sus pus kesilen bu insanlar söz konusu Şehit Ailesi olunca haysiyetsizce küfür etme cüretinde bulunabiliyorlar. Bu millet bu tür insanları çok iyi tanıyor ve çok iyi biliyor. bugün burada hep birlikte bu tür alçaklıklara izin vermeyeceğimizi ve her daim bu alçakların oyunlarının başlarına yıkacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Sözde milletvekili Lütfü Türkkan kalkmış özür dilemiş fakat bunun özrü asla kabul edilecek bir özür değildir kendisi özür diledikten sonra istifa etse bile hem Parti'den hem vekillikten ve tamamen siyasetten istifa etse bile ne Ruhen ne vicdanen ne de bedenen rahat etmeyecektir. Çünkü şehit ailelerinin vebali büyüktür ülkemizin her karış toprağı Şehit kanlarıyla sulanmıştır ve ve şehit kanlarıyla sulanan bu kutsal topraklarda yürüyen Sözde vekillik yapan bu şahsiyetsiz adam kalkıp bugünlerin mimarı ve Her zaman başımızın ve gönüllerimizin tacı olan şehit ailelerimize küfür ederek büyük bir haysiyetsizlik yapmıştır.

Ve bunu burada bir kez daha dile getiriyoruz Biz şehit aileleri olarak, biz Gaziler olarak, Gazi aileleri olarak, Güvenlik Korucuları camiası olarak ve Vatansever Siirt halkı olarak hiçbir zaman Devleti savunmaktan vazgeçmedik, her zaman bayrağımızın devletimizin yanında olduk ve bunlara karşı Olanların da dimdik karşısında olduk.

Şehit Ailelerimiz siyaset üstü bir kavramdır, bizim bu bayrak ve bu vatan sevdasında emeği geçen ve bu uğurda çaba gösteren bütün siyasilere saygımız sonsuzdur fakat maalesef Bugün mecliste terör propagandası yapan Teröre destek veren HDP ve HDP'ye destek verenleri Ayrıca kınıyoruz çünkü bunlar ülkenin huzuru ve refahı nasıl bozulur, bu Ülkede kargaşa nasıl çıkar, Bu ülkede Türk Kürtle, Kürt Türkle, Laz Çerkezle ve Çerkez arapla, Alevi Sünniyle hep birlikte kardeşçe yaşamalarına karşıdırlar ve hep birlikte kardeşçe yaşamalarına tahammül edemeyen insanlardır. Ve bu huzurlu düzenin bozulması için maalesef türlü türlü oyun ve planlar yapmaktadırlar. Tabii Bizler de millet olarak bunlara asla izin vermedik Ve Allah'ın izniyle de izin vermeyeceğiz bu kutsal Topraklar Şehit kanlarıyla yıllardan beridir sulanmış halen daha şehit kanlarıyla sulanmaktadır. Bu millet Dün de vatan için canını hiçe sayıp şehit olmuş, bugün de canı hiçe sayarak şehit olmuş, yarın da şehit olmaya hazırdır ve bu millet işte böylesine bir vatan sevgisine sahip Kahraman bir millettir.

PKK terör örgütü yıllarca bu bölgelerde, Bingöl'de Siirt'te Diyarbakır'da Batman'da Van'da, Hakkari'de, Şırnak’ta ve bütün Doğu illerinde Kürt adı altında zulüm yapmıştır Kürtlere tarifi imkansız, acımasızca zulümler yapmıştır ve bütün Şehit Ailelerimiz Maalesef bu acılarla doludur, bugün PKK'ya destek veren, yanında duran hangi parti olursa olsun Şehit Ailelerimiz bunu asla kabul etmez ve şehit ailelerimiz o Parti'nin karşısında da olur ve avazınca haykırarak bu sitemini dile getirmektedir.

Bu ülke için, ezan için, bayrak için, canını veren her bir şehidimiz gönüllerimizde, hafızamızda ve kahramanların yazdığı destanlarımızda yaşamaya devam ediyor. Bizler şehit Aileleri olarak milletimize emanet edilen hiçbir şehidimizin ailesinin canının yakılmasını kabul etmedik, etmiyoruz ve diyoruz ki ha dağdaki Karayılan, ha meclisteki Lütfü Türkkan."

Bizler şehit aileleri olarak bu konunun takipçisi olacağız ve bu şahsı siyasetten tamamen Men edilinceye kadar ta ki Gelip Bingöllü Şehit abimizden bizzat özür dileyince kadar bu konunun takipçisi olacağız ve bu uğurda mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

İsmail ŞEHİTOĞLU
Siirt Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit-Gazi Sendikası Konfederasyonu

Mehmet ŞEHİTOĞLU 
Şehit Aileleri Federasyon Başkanı Siirt İl Başkanı

 

Bu haber toplam 287 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!