1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İYC 3.Geleneksel Futbol Turnuvası sona erdi
İYC 3.Geleneksel Futbol Turnuvası sona erdi

İYC 3.Geleneksel Futbol Turnuvası sona erdi

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda 3.Geleneksel Futbol Turnuvası sona erdi.

A+A-

Yurtta kalan öğrenciler kendi aralarında 8 takım ile 2 grup oluşturmuşlardı. Gruplar kendi aralarında yaptıkları müsabakaların ardından gruplarda ilk iki takım yarı final oynamaya hak kazandı. Çekişmeli geçen yarı final maçlarının sonucunda finale Real Tillo ile Koçer United takımları kaldı. Final maçına yurt idaresi ve öğrenciler ile İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Çok çekişmeli ve heyecanlı geçen final maçını Koçer United, Real Tillo’yu 5–4 mağlup ederek şampiyon oldu.

 

Final karşılaşması sonunda düzenlenen kupa töreninde konuşan İlim yayma Cemiyeti Siirt Şube Başkanı Ercan Aslan: “Bu tür turnuvalarla gayemiz öğrencilerimizi bir nebze ders stresinden uzaklaştırmak, birbirleriyle kaynaştırmak, kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora özendirmektir. İleriki zamanda yurtta yapacağımız törende Futbolda, satrançta ve masa tenisi turnuvasında birinci gelenlere ödülleri dağıtılacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Her iki takımı da kutlayan Şube Başkanı Aslan, kazanan takımın kaptanına Kupayı verdi. Ardından Yönetim Kurulu üyeleri tarafından madalyaları takıldı.

 

Şampiyon olan takım alkışlar arasında yurda dönerek sevinçlerini arkadaşları ile paylaştılar.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2308 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!