1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İsteyenin Bir Yüzü Vermeyenin İki Yüzü Kara
İsteyenin Bir Yüzü Vermeyenin İki Yüzü Kara

İsteyenin Bir Yüzü Vermeyenin İki Yüzü Kara

Yıllardır her bürokratın ve her Siirtlinin ağzında olan ve ilimizi çıkmaz sokaktan kurtaracak projeler son olarak 10 yıllık ve genel başkanının eski Siirt milletvekili olan hükümetin bakanlarına yeniden anlatılarak bu konuda yardım istendi.

A+A-

Vali Musa Çolak Başkanlığında oluşan bir heyet ilimizin yıllardan beri çıkmaz sokaktan kurtulması için düşünülen projeler ve Siirt’in gelişmesi için gerekli yatırımlar 10 yıllık ve gelen başkanının eski Siirt milletvekili olan hükümetin bakanlarına anlatıldı.

Heyet ilk olarak ulaştırma bakanı Binali Yıldırımla görüşerek Siirt-Eruh-Şırnak karayolunun biran önce bitirilmesi Siirt-Pervari-Çatak yolunun da 2012 yatırım programına alınmasını istedi. Ayrıca heyet Kurtalan-Cizre- Hudut demiryolunun da önümüzdeki yıllarda yatırım programına alınarak sınır ticaretinde ilimizde faydalanması ricasında bulunduktan sonra heyet ilimizin havalanına yeni bir terminalin yapılması ve işsiz gençler için çağrı merkezinin kurulması taleplerini dile getirdi.

 

Heyet daha sonra Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmazdan da ilimiz için bir takım taleplerde bulunduktan sonra Ankara temaslarını bitirdi.

 

Yıllardır her hükümete ilimiz için aynı isteklerde bulunulmasına rağmen hiçbir hükümetin bu istekleri yerine getirmediği görülürken 10 yıllık AK Parti hükümetinede ilimiz için zaruri ve bir o kadar önemli olan bu projelerin yeniden dile getirilerek İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara deyimini akla getirdi.

 

 

Bu haber toplam 2074 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!