1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İşte Ak Parti'deki şok istifanın nedenleri
İşte Ak Parti'deki şok istifanın nedenleri

İşte Ak Parti'deki şok istifanın nedenleri

Siirt Ak Parti il yöneticilerinden Zekeriya Batğı, niçin istifa ettiğini madde madde kamuoyuyla paylaştı.

A+A-

NEDEN İSTİFA ETTİM?

TEŞKİLAT HALKTAN KOPUK

 

 

“BİTMEYEN YATIRIMLAR NEYİN NESİ?”

 

İlimizde yapılan Temiz Su arıtma tesisi ve katı atık arıtma tesisinin bitmemesi, Güres’in aslına uygun olarak yapılmaması, altyapıda keşmekeşlik ile ilgili olarak başta milletvekilleri ve teşkilat elini taşın altına koymadı. Gerekli adımları atmadı. Defalarca memleketin sorunlarına ve bunlara yönelik çözüm önerilerini söyledim. Kimse çıkıp hesap sormadı. Üstü örtülmeye çalışıldı.

 

“MİLLETVEKİLLERİ VE TEŞKİLAT HALKTAN KOPUK”

 

Siirt milletvekilleri ve Parti teşkilatı halktan tamamıyla kopuk. Yıllarca bu partinin üst konumunda görev yaptım. Halkın talepleri ve eleştirilerini ilgili noktalara taşımama rağmen hiçbir çözüm üretilmedi. Siirt Milletvekilleri ve parti teşkilatı, Hükümetin nihayetinde Başbakanın politikalarına ayak uyduramıyor. Gündemlerinde halk yok, bugün sokakta 100 insandan 99’u milletvekilleri ve teşkilattan memnun değil, bu hayra alamet değil.”

 

 

“BELEDİYE SEÇİMLERİNİN FATURASI”

 

Yerel seçimlerde Siirt, Kurtalan, Eruh ve Pervari belediye seçimlerinin kaybedilmesinin en büyük müsebbibi milletvekilleri ve teşkilattır. Burada adaylar ve Meclis üyeleri yanlış tespit edildi. Seçim ciddiye alınmadı, adayların halkla olan kriterleri yok sayıldı, halkın partiye olan talepleri önemsenmedi, halen de bu talepler dillendiriliyor, önümüzde büyük bir seçim var, sıkıntılar aşılmazsa parti için felaket kapıda. Aydınlar (Tillo) ve Şirvan üzerinden aynı tezgâhlar kuruldu ama başarılı olamadı, aday tespitinde çok direndik ve başarılı olduk.

 

“FİKİRLERİM UYUŞMUYOR”

 

Başbakan Erdoğan bir idol. Referandumda ve önceki seçimlerde halk Erdoğan için oy verdi, hükümetin politikalarına ayak uyduramayan, halktan kopuk ve sorunları görmemeye çalışan bir yönetim ve milletvekilleri var. Defalarca uyarmama rağmen sorunları görmemeye çalışan bir yönetimle uyuşmadığım için istifa etti.

 

“İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ NEDEN GÖREVDEN ALINMADI”

 

Bazı İl genel meclis üyelerine devamlı zorluk çıkartan İl özel idare genel sekreterliği sıkıntı yaratıyor.

Ödenekleri yıllarca kasasında tuttuğu, hizmete neden dönüşülmediği ve bunun hesabı neden ondan sorulmadığı ciddi anlamda kamuoyunu rahatsız etmektedir.

 

Ağız ve diş sağlığı merkezi bir örnektir. Milli Eğitimin ihaleleri tatil dönemlerinde okul bakım ve onarım ihaleleri yapması gerekirken bunları okulların açıldığı döneme denk getirmesi hem öğrencileri hem de velileri ciddi anlamda sıkıntıya soktu.

 

Bunun yine bir örneği, Siirt lisesi ve İmam hatip liseleridir. Çocuklarımız mağdur olmaktadır. Buda AK Parti yönetimini devamlı sıkıntı altına sokmaktadır. Bu nedenle defalarca ima etmemize rağmen gerek milletvekilleri gerekse il başkanına söylememe rağmen bir önlemin alınmaması nedeniyle bu anlamda ciddi bir çalışma sıkıntısı çektiğimi ifade etmek isterim. 4 aydan beri Özel idare müdürünün gitmesi konusunda yaptığımız görüşmelerde hep referandumdan sonra gidileceği söylenmişti. Ancak yine bir şey değişmedi.

 

Referandumdan sonra bir müdür yüzünden partiyi bölme çalışmaları başlamıştır. Bizim yüzümüzden parti bölünmesin siyaset hizmet için yapılır. Başka amacı olanın yanında bizim yerimiz yoktur.

 

Bu hususlar defalarca basında da dile getirildi. Ancak bir önlem alınmadı. Şuan ki valimiz Musa Çolak konuyu ciddi anlamda takip etmektedir. Valiye teşekkür ediyorum.

 

Bütün bu sebeplerden dolayı dün itibariyle partideki görevimden istifa etmiş bulunuyorum.

 

Saygıyla arz ederim…

 

ZEKERİYA BATĞI

AK PARTİ SİİRT İl BAŞKAN YARDIMCISI

SKM BAŞKANI

Bu haber toplam 4580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!