1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İstanbul’daki Üniversiteliler bir araya gelmek istiyor
İstanbul’daki Üniversiteliler bir araya gelmek istiyor

İstanbul’daki Üniversiteliler bir araya gelmek istiyor

Ankara’daki Siirtli Üniversitelileri bir araya getiren Milletvekili Osman Ören’e, İstanbul’daki Siirtli Üniversitelilerden davet var: “Hocam İstanbul’a da bekliyoruz”

A+A-

Geçtiğimiz hafta Ankara’nın çeşitli üniversitelerinde okuyan Siirtli öğrencileri bir araya getiren Siirt Milletvekili Osman Ören’in bu etkinliği takdirle karşılanırken, benzer çalışmanın İstanbul, Eskişehir ve Diyarbakır gibi illerde de devam edeceği açıklandı.

SİİRTLİLER.NET’İ ZİYARET EDEN ÖĞRENCİLER, ÖREN’E “BEKLİYORUZ” DEDİLER

Ankara’daki öğrenci buluşmasını Siirtliler.Net’ten takip eden İstanbul’daki üniversiteliler, hafta sonu Siirtliler.Net’in İstanbul’daki ofisini ziyaret ederek Milletvekili Ören’e “Hocam İstanbul’a bekliyoruz” mesajını ilettiler.

Vefa Yunus Taylan (Marmara Üni.Hukuk ), Ali Eşref Aytaç (Gebze Yük.Tek.Ens. Bilgisayar Müh.), Ahmet Demir (İst.Üni.Hukuk) ve Yusuf Deryalar (İst.üni.Hukuk) adlı öğrenciler, Siirtliler.Net’e yaptıkları ziyarette şu ifadelere yer verdiler:

Öğrenciler bu ülkenin gelecekteki idarecileridir. İstanbul ve Ankara gibi yerde okumak ayrıcalıktır. Üniversiteliler olarak bizler Siirt’in kangren olmuş sorunlarına belki de ileriki yıllarda merhem olacağız. Birçoğumuz akademik gelişimlerini tamamlayıp Siirt’te bir Hukuk Fakültesi açılması için girişimlerde bulunacaklar. İbrahim Hakkı hazretleri bir müderristi ve fıkıh alanında çalışmaları, eserleri bulunuyor. Yani bugünün tabiriyle bir hukukçuydu diyebiliriz. Siirt’te bir Hukuk Fakültesi, Hz.İbrahim Hakkı’nın varlığıyla örtüşecektir.”

Üniversiteliler açıklamalarına şu sözlerle devam ettiler: “İstanbul’da Malatyalılar, Erzurumlular, Batmanlılar bir araya gelip toplantılar düzenliyorlar. Kendi akademisyenlerini çağırıyorlar. Burs ve öğrenci sorunları konusunda kendi STK’ları aracılık yapıyor, yardımcı oluyorlar. Havuz kurmuşlar ve işadamları gelip ben şu kadar öğrenciye burs vereceğim diyor. Onların toplantılarına biz de zaman zaman katılıyoruz. Biz de kendi etkinliklerimize onları davet edeceğiz. Ankara’daki Osman hocanın üniversitelilerle buluşması İstanbul’da da bir heyecan uyandırdı. Biz birçok arkadaşımızla bu konuyu görüştük ve herkeste böyle bir beklenti oluştu. Siirtliler.Net aracılığıyla böyle bir beklentinin olduğunu duyurmak istiyoruz. Ocak ayının başlarında sınav dönemimiz başlıyor. Ocak ayından önce böyle bir toplantıyı gerçekleştirirsek birlikteliğimiz adına ilk adım atılmış olacaktır

Bu haber toplam 2679 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!