1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’daki Siirtliler Güres caddesi için ne dediler?
İstanbul’daki Siirtliler Güres caddesi için ne dediler?

İstanbul’daki Siirtliler Güres caddesi için ne dediler?

Siirt Güres caddesine İstanbul’da yaşayan Siirtliler nasıl bakıyorlar? Siirtliler.Net sordu…

A+A-

Önceki haberimizde Siirt’teki vatandaşların görüşlerini sizlere aktarmıştık. Bu haberimizde ise İstanbul’daki Siirtlilerin görüşlerine yer vereceğiz.

Güres caddesinin benzer durumu Fatih Kadınlar Pazarı’nda da yaşanda da yaşanmıştı. Önceki yıllarda araç trafiğine açık olan Kadınlar Pazarı caddesi’nin trafiğe kapatılıp yaya yoluna açılacağı ve caddenin ortasının yeşillendirileceği söylendiğinde tepkiler başlamıştı. İşlerinin düşeceğini hatta tamamen kesileceğini düşünen esnaf caddenin düzenlenip trafiğe kapatılmasıyla birlikte yanıldıklarını anladılar.

Tekrar trafiğe açılacağı gündeme gelen Siirt Güres caddesiyle ilgili Siirt’teki vatandaşların görüşlerini önceki haberimizde bilgisayar ekranlarınıza taşımıştık. Peki, bu konuyla ilgili İstanbul’da yaşayan Siirtliler ne düşünüyor? Siirtliler.Net İstanbul’daki hemşerilerimize sordu. Ortak kanaat caddenin trafiğe açılmaması yönündeydi. İşte İstanbul’daki Siirtlilerin Güres caddesiyle ilgili görüşleri:

Aydın Candabakoğlu: Trafiğe açılmamalıdır. Ama eğer yapılabilirse Ambulanslar için bir yol yapılabilir. Trafiğe kapatıldığında esnaf ilk başta şikâyetçiydi ama şimdi memnunlar.

 

Ali Nafiz Soysal: Trafiğe kapatılmasının ardından orası araçların park alanına dönmüş. Geceleri orada gençler birikiyor ve cadde üzerinde bulunan evlerdeki aileler rahatsız oluyor. Bu durum iyileştirilmelidir.

 

Sait Yıldırımer: Esnafı şu anki haliyle etkileyen bir durum varmı ki trafiğe açılsın. Bence trafiğe açılmamalıdır. Yayaların rahatlıkla yürüyüş yapabildiği, alışverişe çıkabildiği tek caddedir Güres caddesi. İstanbul’un İstiklal Caddesi neyse Siirt’in de Güres Caddesi aynıdır. Bir kent kimliğidir bu cadde.

 

Beşir Avcı: Trafiğe açılmamalıdır. Öğrencisiyle, yaşlısıyla vatandaşların yürüyebildiği tek yer burası. Trafiğe kapalı olduğu sürece cadde esnafı daha çok iş yapar. Düzenleme yapılabilir ama komple trafiğe açılmasını doğru bulmuyorum.

 

Durmaz Üzümcü: Caddenin zaten altında üstünde caddeler var ve araçlar gidip gelebiliyor. Şu anki hali hem düzenli hem de çok şık. Biraz ışıklandırmaya ihtiyacı var. Ben trafiğe açılmaması taraftarıyım.

 

 

Remzi Şanlı: Siirt’in kaç caddesi varki bu caddeyi araç trafiğine kapatıyorlar. Cadde trafiğe açılırsa daha hareketli bir cadde olacaktır. Her tarafı kahvelerle dolmuş caddenin. Trafiğe açılarak bu kahvelerin temizlenmesi daha iyi olur.

 

 

Kenan Aras: Siirt’in istiklal caddesi. Trafiğe açılmaması daha iyi. Siirt’in bir alışveriş caddesi durumunda şu an.

 

 

 

Bu haber toplam 4612 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!