• Siirt11 °C
  • İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul’daki Siirtliler Gecesinde coşku vardı
07 Haziran 2011 Salı 12:12

İstanbul’daki Siirtliler Gecesinde coşku vardı

Siirtliler Dayanışma Platformu tarafından gerçekleştirilen gecede konuşmalar, halk dansları ve Hakan Altun konseri programın renkli geçmesini sağladı.

Devlet Bakanı Egemen Bağış için düzenlenen “Siirtliler Dayanışma Gecesi” Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisi’nde dün akşam saat 20.00’de başladı. Programa Siirtliler aileleriyle birlikte saat 18.30’da gelmeye başladılar. Program Siirtli hemşehrimiz olan sanatçı Deniz Toprak’ın birbirinden güzel şarkılarıyla başladı. Konuşmaların ardından İstanbul Mir Sanat Topluluğu’nun gösterileriyle devam etti ve saat 23.30’da Hakan Altun’un konseriyle sona erdi.

İL, İLÇE VE KÖY DERNEKLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Dayanışma gecesi, İstanbul’da 30’a yakın İl, İlçe ve Köy Derneklerini bir araya getirdi. Özellikle program için günler öncesinde yapılan toplantılarda birbirlerini tanımayan bazı dernekler arasında tanışma zemini doğdu.

KATILIM İYİYDİ

Hafta başı olmasına, Siirtlilerin kolektif organizasyonlarda ve böylesi bir gece düzenlemede tecrübesiz olmalarına rağmen katılımın yüksek olduğu görüldü. Gece sırasında görüşlerine başvurduğunuz bir çok kimse “İleri bir tarihte farklı bir Siirtliler gecesi yapılsın bu sefer daha büyük spor salonuna ihtiyaç duyulacak” yorumu yaptı.

KONUŞMALARIN HER BİRİ FARKLIYDI VE GECEYE RENK KATTI

Gecenin önemli ayrıntılarından biri de belki de konuşmalardı. Çünkü gecede her şey konuşuldu. Siirtlilerin eksiklikleri ve kendine özgü ayrıcalıkları gibi farklı birçok konuya gecede konuşmacılar tarafından temas edildi. Bu da geceye renk kattı.

Gecenin Koordinatörü Nurettin Ertemel, Siirt’in yöresel zenginliklerine dikkat çektiği konuşmasında “sahip çıkalım” mesajını verdi.

SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu, “bir yönümüzü eleştirmek istiyorum” diyerek başladığı konuşmasında Siirtlilerin aslında çok ta doğru olan bir yönünü durum tespiti açısından “Bireysel olarak çok başarılıyız fakat kolektif çalışmalarda aynı başarıyı gösteremiyoruz.” sözleriyle dile getirdi.

Ümraniye Belediye Başkanı Mehmet Can, “Bildiğim kadarıyla Siirtliler dayanışma gecesi ilk kez düzenleniyor. Buna rağmen ben bu gecedeki coşkuyu, kalabalığı başarılı buluyorum.” Sözleriyle memnuniyetini dile getirdi.

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, “İstanbul’daki Siirtlilerin birlikteliği Siirt’e sahip çıkmakla mümkün olacaktır.” diyerek önemli bir mesaj verdi.

Devlet Bakanı ve AB Başmüzakereci Egemen Bağış ise, “SİDER Başkanımız Aydın abimiz yaptığı eleştiride haklılık payı var ama unutmamalıyız ki bugün burada iki bin-ikibin beşyüz civarında fidan diktik.” dedi.

PROGRAM SUNUCULARININ SALON PERFORMANSI İYİYDİ

 Vadullah Taş ile Ayşen Sel’in yorulmak nedir bilmeden gece boyunca salonu dolduranların gönüllerine hitap etmeleri ve sahne performansları dikkatlerden kaçmadı.

SALON SORUMLULARI VE GÖREVLİLERİ HİÇ DURMADILAR

Salon protokol sorumlularından Adem Süzgün ile Ayhan Görünmek yönetimindeki salon görevlileri gündüz saatlerinde salona geldiler. Gece bitene kadar ise hiç durmadan programın aksaksız bir şekilde yürümesi için hiç durmadılar.

PLAKETLER YETİŞMEDİ

Gece sonunda Siirtliler Dayanışma Platformu’nu oluşturan derneklerin başkanlarına verilmek üzere hazırlanan plaketler gecenin uzun sürmesi dolayısıyla verilemedi. Egemen Bağış tarafından verilmesi planlanan plaketler ilerleyen günlerde dernek başkanlarına teslim edilecek.

BİRÇOK İSİM GECEDEYDİ

Süleyman Pamukçu, Ethem Sancak, Nihat Özdemir, Lale Cander, Mithat Yümlü, Lütfü Öztanık, Nezir Bakır gibi birçok isim gecenin renkli simalarındandı.

Bu haber toplam 4747 defa okunmuştur
YORUMLAR
siirtliler gecesi deyildi.
siirtli hüseyin
kendi yaptıklarınıza kendiniz hayret kalmnadınızmı ayrıca bütün siirttilleri siirttliler gecesinde sadece akp yi tanıtmanız manidardır..kesinlikle böyle birşey beklemiyorduk..inanın bir siirttli olrak utandık yerin dibine girdik ..unutulmasın türk kürt arap hepside kardeştir..ama bu yapılanlar siirtimize mal edilmemelidir . istanbuldan herkese saygılarımızı sevgilierimizi ifade ediyoruz inş bir dahaki seferde inönü stadı tutulur ve bütün siirt dernekleri elele gönül gönüle partisiz tüm siirttli kardeşlerimiz canla başla katılır.. fiemenillah diyoruz..
2011-06-15 00:00:00
KÖRLER VE SAĞIRLAR
NEZİR
BU GÜNE KADAR İSTANBULDA SİRTLİLER DAYANIŞMA GECESİ OLMAMIŞTA SEÇİMLERE 1 HAFTA KALA NE HİKMETSE ÖYLE BİR GECE DÜZENLENİYOR.BUNA SİİRTLİLER DAYANIŞMA GECESİ DEĞİLDE AKP DAYANIŞMA GECESİ DESEK DAHA DOĞRU OLUR.BU GECEYİ DÜZENLEYENLERDE BÜYÜK OLASILIKLA EGEMEN BAĞIŞ VE YANDAŞLARIDIR.İYİ GÜZELDE BARİ PARTİ DAYANIŞMA GECENİZE SİİRTLİLER DAYANIŞMA GECESİ DEMEYİN.
2011-06-13 00:00:00
SENEYE
EMİR DEMİR
Seneye daha ıyı bır tanıtımla daha ıyı bır organızasyonla palnlayıp abdı ıpekcı spor salonunda buyuk bır gece duzenlenebılır cunku bırcok sıırtlının haberıı yomuss bu gecedennn duyuru daha ıyıı olamalı herkese ulasılmalı sevgılerımle
2011-06-12 00:00:00
arap faşizmi
kurtalanlı ejder
bu kadarıda pes.siirtte kürtlerde yaşıyor.ama dışardan biri siirtte sadece araplar yaşıyor sanır.türk kardeşlerimiz sizden daha demokrat inanın.egemen efendi zaten tam bir arap holiganı.yeter artık. egemen bağış avrupa birliği sürecini çok kötü yönetmiştir.bunu sağır sultanda biliyor.
2011-06-10 00:00:00
GURUR KAYNAĞIMIZ
Ali ihsan ÖZKAN
SİİRT TEN HER KEZE SELAM OSUN SİZİNLE GURUR DUYMAMAK ELDE DEĞİL VESİLE OLANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN HUPİNİLE GURUR DUYUYORUZ BU TÜR ETKİNLİKLERİN DEVAMINI DİLER HERKEZE SİİRTTEN SELANLAR ALİ İHSAN ÖZKAN
2011-06-09 00:00:00
derneklerin önemi
ADNAN
Geceden haberdar olunmamasının en önemli sebebi siirtli kardeşlerimizin kendi yaşadıkları ilçedeki derneklere üye olmamalarıdır.istanbul gibi büyük bir ilde ileşim ancak sivil toplum örgütleriyle sağlayabilirler.organizasyon dernekler üzerinden olmuş.belkide dernek yöneticileri üyelere uleşemedı.her organizasyon tecrübe kazandırıyor.Federasyondan önce dernekler daha iyi çalışmalı.iletişim hızlanmalı.emeği geçenlere Teşekkürler
2011-06-09 00:00:00
HARİKA BİR GECEYDİ..
recep taş
Herkesi candan tebrik ederim. küçük bir zaman dilimine büyük işler sığdıran ekibi candan kutlarım.herkes görevini layıkıyla yerine getirdi tebrikler.artık siirtlilerinde yürekten bir sunucusu var gözlerden kaçmadı.siirtliler.net sayfası bu alanda kendini kanıtlamıştır,arapça,kürtçe ve türkçe hitabıyla vadullah taşı ve ayşen sel hanımefendiyide tebrik ederim.
2011-06-09 00:00:00
FORTİS ORTOPEDİC
Böyle gecelerin tekrarı ile birliktelik dahada sağlıklı hale geleceğine inancım artmıştır.Daha nice gecelere ...
2011-06-08 00:00:00
siirtspor atkılarına değil siirtspora sahip çık
sami oysal
ordaki zadlara bakıyorum siirtspor atkılarını takmışlar hayırdır siirtsporu siyasetinize aletmi ediyorsunuz peki siirtspora ne yaptınızki o atkıları takıyorsunuz.
2011-06-07 00:00:00
tebrikler
hüseyin
İstanbul da yaşayan siirtliler olarak geceye katıldık.herşey mükemmeldi.keşke hemşerilerimiz birlik konusunda daha duyarlı olabilselerdi.ama ilk organizasyon olmasına rağmen unutulan kimse yoktu.sanatçılar harikaydı.emeği geçen ve gönlünü yüreğini koyup gecede katkıda bulunan tüm hemşerilerimize TEŞEKKÜRLER.devamlarını bekliyoruz
2011-06-07 00:00:00
1 ocak - yine abdullahın dondurması
ÜLKE GÜNDEMİNDEN
siirt üniversitesi haberi
iskoç eteği osmanlı hazımsızlığı hürriyet
paralel yapı mahkemeye verdi
siirt milletvekili osman ören
  • İsmail Mumay, Siirt’in eski kitapçılarından
  • Avukat Rıdvan Özer, Arabuluculuğu anlattı
  • Suay, çocukların yeri okullarıdır
  • 12 yaşındaki çocuk yerde yaralı bulundu
  • AK Parti’de vekillik yarışı başladı
siirt fıstığı
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Siirtliler Net | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0212) 293 01 32 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA