1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’daki Siirt oluşumlarında tuhaf ilişkiler
İstanbul’daki Siirt oluşumlarında tuhaf ilişkiler

İstanbul’daki Siirt oluşumlarında tuhaf ilişkiler

Son 1 yıl içerisinde İstanbul merkezli gerçekleştirilen Siirt girişimlerinde daha yolun başında tuhaf ilişkilerden dolayı yaprak dökümleri yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

A+A-

Önce Siirtliler Federasyonu diye bir gündem oluştu. Toplantılar, sosyal medya çalışmaları ve whatsapp grubu derken Siirtliler Federasyonu resmen kuruldu. Kuruluşu her ne kadar güçlü bir algı oluşturamadı ve arzu edilen bir güç dengesi oluşturulamamış olsa da kağıt üzerinde Siirtliler Federasyonu resmen kurulmuştu. Ancak kurulmasının üzerinden henüz birkaç ay geçmişti ki kurucu başkanı çeşitli oyunlar oynandığını söyleyerek “artık Siirtliler federasyonu ile hiçbir ilişkim yoktur” şeklinde sözlerle sitem ve öfke dolu mesajlar yayımlamıştı sosyal medya hesaplarından.

Neler oldu, neler oluyor kimse bir şey bilmiyor.

İstanbul’daki ikinci Siirt oluşumu ise Siirt Sanat Kültür ve Spor Komisyonu olarak kendini gösterdi. Siirt Vakfı çatısı altında kurulan bu komisyon da whatsapp grubu üzerinden kendini göstermeye başladı ve birkaç toplantı ile komisyonun şekillendirilmesine çalışıldı. Ancak bu komisyon da tıpkı Siirtliler Federasyonu gibi daha yolun başında yaprak dökümüne başladı. Komisyonun kurucuları arasında bulunanlar çeşitli oyunlar oynandığını ifade ederek “artık bu komisyonla hiçbir ilişkim yoktur” şeklinde ifadelerle sitem mesajlarına yer verdiler. 

Bu haber toplam 18777 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
15 Yorum