1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. İstanbul’daki Fiskinliler iftarda buluştu
İstanbul’daki Fiskinliler iftarda buluştu

İstanbul’daki Fiskinliler iftarda buluştu

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı Fiskinliler Derneği (Doluharman) tarafından düzenlenen iftar programında birlik ve dayanışma hâkimdi.

A+A-

Uzun süredir birbirlerini göremeyen kimi Fiskinliler, bir araya getirici etkinliklerin daha sık yapılması yönünde görüşlerini dile getirdiler.

Kendi hemşehrilerini bir araya getirebilmek, memleket kültürlerini yaşatmak ve genç nesillere aktarabilmek için 2003 yılında rahmetli Sabri Ekinci başkanlığında kurulan dernek, İstanbul Küçükköy’de faaliyet gösteriyor.

28 Ağustos 2010 Cumartesi günü dernek merkezinde iftar programı sabri ekincidüzenleyen dernek yaklaşık olarak 400 kişiyi ağırladı. Büyük çoğunluğunu Fiskinlilerin oluşturduğu iftar programına Siirt’in değişik yerlerinden hemşehrilerimiz kadar Siirtli olmayan davetlinin de katıldığı öğrenildi.

750 üyesi bulunan derneğin son dönemlerde köylerinin tanıtımı, üye olan/olmayan köylüleri arasında daha fazla dayanışma ve kaynaşmayı tesis edici faaliyetler için kolları sıvadıkları görülüyor.

Kurucu Üyeler: Cuma Çelik, Selahattin Demir, Abdulbaki Ekinci, Tekin Karataş, Mehmet Karataş, Hakim Ekin, Nazım Çınar, Hadi Karanfil.

Mevcut Yönetim: Necdet Ekinci (Başkan), Cuma Çelik, Selahattin Demir, Hakim Ekin, Tekin Karataş, Mehmet Karataş, Selahattin Ekinci, Abdulbaki Ekinci, Hayrettin Ekinci, Selahattin Ekinci, Ümit Ekinci, Nazım Çınar, Abdulmenaf Çınar

Bu haber toplam 4037 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!