1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’daki Fersaflılar iftarda buluştular
İstanbul’daki Fersaflılar iftarda buluştular

İstanbul’daki Fersaflılar iftarda buluştular

Fersaflılar Derneği’nin verdiği iftar yemeğinin onur konuğu Siirt Milletvekili Afif Demirkıran dı.

A+A-

İstanbul’un Eyüp İlçesi’nde faaliyette bulunan ve başkanlığını Süheyl Aydın’ın yaptığı FERSAFLILAR DERNEĞİ’nde dün akşam iftar buluşması gerçekleştirildi. Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ve Pervari Eski Belediye Başkanı Abdurrahman Dündar’ın yanı sıra çok sayıda dernek üyesi iftarda hazır bulundu.

fersaf iftar

İftar sonrasında kürsüye davet edilen Siirt Milletvekili Afif Demirkıran konuşmasında artan terör olaylarına, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerektiğine değindi.

Demirkıran: “Bu kanın durması için başta Başbakanımız olmak üzere AK Parti Hükümetlerimiz elinden geleni bugüne kadar yaptı. Geçmişte yapılan hataları, eksiklikleri giderdi. Türkiye’nin her yerine hizmet götürdük. Bölgemizde sıkıntılar var dı bunları gördük ve çözümü için çalıştık. Şu an çatısı altında iftarımızı açtığımız Fersaf Derneğinin köyü de hizmetlerden nasibini aldı. Sağlık ocağı faaliyette. Köyün enkazları kaldırıldı. Su sorunu çözülüyor.

FERSAF’A EV YAPMA ARZUSUNDAYIM

Fersaf köyünde ben de bir ev yapma arzusundayım. Siirt dışında yaşayan Fersaflılar, baba ocağı olan köylerinde kendilerine bir ev yapsınlar. Yaz aylarında gelip o evlerinde kalsınlar. Birlikteliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Bu birlik ve beraberliğimizi çocuklarımıza da aşılayalım.

Son olarak bu dernek merkezini derneğe tahsis eden Hacı Keramettin Özaydın’a herkes adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 2675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!