1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’da Yazı ve Editörlük Kursu
İstanbul’da Yazı ve Editörlük Kursu

İstanbul’da Yazı ve Editörlük Kursu

Gazeteci yazar ve edebiyat araştırıcısı Hemşehrimiz Mehmet Nuri Yardım’ın yönetiminde İstanbul’da “Yazı ve Editörlük” kursu açıldı.

A+A-

Çemberlitaş Birlik Vakfı’nda 2 Ekim Pazar günü saat 14.00-16.00 arasında ilki gerçekleştirilen kurs, 31 Aralık 2011 tarihine kadar devam edecek. “Yazı ve Editörlük” dersleri, toplam 13 hafta sürecek. Kurs, Çemberlitaş’ta Atikali Paşa Camii karşısında, Yeniçeriler Caddesi, No: 13 adresinde devam edecek.

Kursta “Röportaj”, “Haber”, “Makale”, “Hikâye”, “Deneme”, “Roman”, “Araştırma”, “İnceleme”, “Şiir” ve “Hâtıra” türleri ayrı ayrı ele alınacak. Edebî metinlerin tahlil edileceği kursta “Kitap Editörlüğü” konusu da geniş biçimde işlenecek. Öğrencilerin bütün yazı çalışmaları derste değerlendirilirken başarılı bulunanlar dergi ve sitelerde yayımlanacak. Toplam üç ay sürecek olan “Yazı ve Editörlük Kursu”na devam edenlere belge verilecek.

Röportaj, biyografi, portre ve edebiyatın değişik dallarında 40’ın üzerinde kitabı bulunan Siirtli hemşehrimiz Mehmet Nuri Yardım, geçen yıllarda ESKADER ve İKSM’de “yazı” ve “gazetecilik” dersleri vermişti.

Kursla ilgili olarak ayrıntılı bilgi, 0 (212) 5112323 veya 5164127-28 24 numaralı telefonlardan öğrenilebilecek.

Bu haber toplam 3292 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!