1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’da Siirtlilerin bayramlaşma faaliyetleri
İstanbul’da Siirtlilerin bayramlaşma faaliyetleri

İstanbul’da Siirtlilerin bayramlaşma faaliyetleri

Ramazan-ı Şerif’in ardından girilen Ramazan Bayramı’yla birlikte İstanbul’daki Siirtliler çeşitli mekânlarda bayramlaşma etkinliği düzenlediler.

A+A-

Siirtliler.Net’e ulaşmış olan, Bayram boyunca yapılan bayramlaşma etkinlikleri:

FERSAFLILAR

Eyüp ilçesinde bulunan (Fersaf-Der) dernek merkezlerinde saat 13.00-15.00 arasında bir araya gelip bayramlaştılar. Derneğe gelen köylülere dernek yönetimince baklavalar dağıtıldı ve bayramlaşmanın ardından köylüler bir süre sohbet ettiler.

HALENZELİLER

Beyoğlu Tophane semtinde bulunan dernek merkezinde kılınan Bayram namazının ardından bir araya gelip bayramlaştılar. Bayram namazını Derneğin karşısında bulunan Karabaş Camisinde kılan Halenzeliler namazın ardından cami dışında oluşturulan bayramlaşma kortejine katılarak oldukça hoş bir görüntü oluşturdular. Namazı başka camide kılan Halenzeliler ise dernek merkezinde toplanarak bayramlaşmalarına burada devam ettiler.

FİSKENLİLER

Bayramın 1.gününde Küçükköy’deki dernek merkezini dolduran Fiskenliler, bayramlaşmanın ardından akraba ve hemşehrileriyle birlikte bir süre sohbet ederek bayram heyecanını birlikte yaşadılar.

SİDER

ve Bayramın 3.gününde Siirtliler, Fatih Kıztaşı’ndaki SİDER binasında bayramlaşmak için bir araya geldiler. Saat 13.00’te başlayan bayramlaşmaya birçok semt ve ilçeden Siirtliler gün boyunca gelip gitmeye başladılar.

Bu haber toplam 3301 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!