1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’da “Siirt Fikir, Kültür ve Sanat Derneği” kuruluyor
İstanbul’da “Siirt Fikir, Kültür ve Sanat Derneği” kuruluyor

İstanbul’da “Siirt Fikir, Kültür ve Sanat Derneği” kuruluyor

İstanbul’da bir grup Siirtli, kurmayı düşündükleri dernekle Siirt kültürü, sanatı ve fikrine hizmet edebilmek için kollarını sıvadılar.

A+A-

Siirtliler.Net’i ziyaret eden grup: “İstanbul fikir, sanat ve kültürün medeniyet kentidir. Aynı zamanda bu konuda dünya başkentidir.” dediler. Genelde tüm sanat, fikir ve kültürleri kapsayan derneğin özelde ise asıl amacı Siirtlinin sanat dünyasını, fikir ve kültür dünyasını geliştirmek, var olan kültürümüzü yaşatmak, korumak olarak açıklandı.

Siirt tecavüzlerle değil, kültürel, sanatsal ve fikirleriyle kamuoyunda yer almalıdır

Derneğin kuruluş amaçları arasında;

Siirt’te Türkiye ve Dünyaya malolmuş kültürel ve sanatsal değerlerimizi diri tutmak, ulusal ve uluslar arası sahada tanınmasına, bilinmesine katkı sağlamak…

Sanat, fikir ve kültürel sahalarda bireysel olarak faaliyetlerde bulunan hemşerilerimizi sahiplenmek, çalışmalarında teşvik etmek ve ödüllendirmek…

Siirt, Türkiye kamuoyunda kültürüyle, sanat etkinlikleri ve fikirleriyle yer almalıdır. Tecavüz hadiseleriyle değil… bulunuyor.

FİKİR, SANAT VE KÜLTÜR İÇİN ELELE VERDİLER

Müteşebbisler arasında Vadullah Taş, Ekrem Orak, Mehmet Sütşurup, Sait Bilgili, Mehmet Ali Şahin, Cevdet Bildik ve Eyüp Güzel bulunuyor. Yapılan öneriler ve görüşmeler sonucunda bu kadronun daha da genişletileceği bildirildi.

Bu haber toplam 3944 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!