1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’da motosikletli gruplar Filistin zaferi için sürüş yaptı
İstanbul’da motosikletli gruplar Filistin zaferi için sürüş yaptı

İstanbul’da motosikletli gruplar Filistin zaferi için sürüş yaptı

Motosiklet grupları bir araya geldi ve İsrail’in saldırılarını unutmadıklarını ve Filistinlilerin zaferini kutlamak için İstanbul’da bir araya gelip sürüş yaptılar.

A+A-

İstanbul fethinin merkez üssü olan Beyoğlu İlçesi’nin tarihi semtlerinden Tophane’de toplandıktan sonra toplu halde motorlarının tekerlerini çevirmeye başlayan yüzü aşkın motosiklet sürücüsü, ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla güzergah üzerindeki caddede güzel bir görsel oluşturdular. Cadde ve sokaklarda birçok vatandaşın motorculara yol kenarlarından destek vermeleri dikkatlerden kaçmadı.

Eminönü’nde sürüşü tamamlayan motosikletliler grubu, meydanda toplanarak ellerinde açtıkları pankart ve yazılı dövizlerle Türkçe, Arapça ve İngilizce mesajlar verdiler. Pankart ve dövizlerde “Bebek Katili İsrail”, “İsrail, Yahudiler için de sorundur”, “Filistin yalnız değildir” gibi yazılar yer aldı.

Grup adına basın açıklaması yapan Eyüp Güzel, “İsrail’in mabetlere ve sivil insanlara saldırılarını unutmadık. Filistinli kardeşlerimizin canları pahasına en ağır saldırılara rağmen Mescid-i Aksa’mızı korumalarına gurur duyarak şahit olduk. Mescid-i Aksa hepimizin ortak kutsalıdır. Onu savunmak için Filistinli olmak gerekmiyor. Her Müslüman evladının kutsalıdır.” İfadelerine yer verdi.

Programın sonunda ise sene-i devriyesi olan Mavi Marmara Gemisi olayı da hatırlatılarak şehitlere rahmet, gazilere ise şifa duası yapıldı.

PROGRAMA DESTEK VERENLER

Hucurat Hareketi
İHH Motorize Arama Kurtarma,
Muhafazakar Motorcular Kulübü,
Osmanlı Motosiklet Kulübü,
MAKUD,
Ayyıldız Motorcular Birliği,
İki Teker Kardeşliği Motosiklet Kulübü,
CBF 150 Tuning.

zafer-iccin2.jpgzafer-icin5.jpgzafer-icin4.jpg

Bu haber toplam 450 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!