1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul’da Fersaf Derneği’nin açılışı yapıldı
İstanbul’da Fersaf Derneği’nin açılışı yapıldı

İstanbul’da Fersaf Derneği’nin açılışı yapıldı

İstanbul’un Eyüp İlçesi’nde bulunan Fersaf (Dereyamaç) Köyü Derneği’nin açılışı dün geniş bir katılımla gerçekleşti.

A+A-

Dernek üyelerinin yanı sıra Siirt’in değişik bölgelerinden hemşehrilerini dün açılışta ağırlayan ve başkanlığını Süheyl Aydın’ın yaptığı Fersaf Derneği’nde heyecan doruktaydı. AK Parti’li ve Saadet Parti’li milletvekilleri ile adaylarının yanı sıra çok sayıda çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri açılışta Fersaflıları yalnız bırakmadılar. Açılışın şeref konuğu ise TBMM Anayasa Komisyon Başkanı Burhan Kuzu idi. Salona hemşehrilerimizden Beyoğlu AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Adem Süzgün, Fatih Belediye Meclis Üyesi Abdulbasit Aydın ve Abdulhamit Şeker ile birlikte gelen Kuzu, alkışlarla karşılandı.

KERAMETTİN ÖZAYDIN’A TEŞEKKÜR

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından konuk misafirleri ve gönderilen protokol mesajlarını tek tek okuyan derneğin kurucu yöneticilerinden Hayrettin Özaydın, kendisine verilen protokol listesinin karışık dizilişine rağmen kürsü hâkimiyeti dikkatlerden kaçmadı. Derneğin kuruluşundan bugüne kadar yapılan harcamalarda katkı sağlayanların tümüne özellikle de harcamaların önemli kısmını karşılayıp, dernek merkezini dernek hizmetine sunan İşadamı Keramettin Özaydın’ı teşekkür edildi.

SİİRTLİLER.NET’E ÖZEL TEŞEKKÜR

Protokol sunumlarını yapan ve DYP eski Genel Başkan Yardımcısı olan Hayrettin Özaydın, Siirtliler.Net’i unutmadı. Sunum sırasında “belkide aramızda ençok teşekkürü hak eden biri var. Türkiye’deki Siirtlilerin haber merkezi olan Siirtliler.Net adlı internet sitesinin genel yayın yönetmeni Eyüp Güzel kardeşimiz her zamanki gibi elinde yine kamerasıyla aramızda.” sözleri alkışlanarak karşılandı.

AYDIN: “DERNEK FERSAFLILARA ÇATI OLACAKTIR”

Hayrettin Özaydın tarafından kürsüye davet edilen derneğin başkanı Süheyl Aydın yaptığı kısa konuşmada, “Fersaf, Rastak bölgesinin köylerinden biridir. Doğası ve yeşil örgüsüyle yaşamaya değer olan köyümüz geçim sıkıntısından dolayı Türkiye’nin birçok yerine göç vermiştir. Fersaf’ın önemli bir özelliği büyük bilim ve din adamları yetiştirmiş olmasıdır. Yaklaşık 150 yıl evvel Siirt’te başlayıp Bağdat’ta sonlandırdığı ve Fersaf’a döndükten sonra köyümüzü ilim yuvası haline getiren Muhammed el-Hazin’i anmadan geçemeyeceğim. Aramızda Bitlis’li, Ağrı’lı, Muş’lu kardeşlerimiz de bulunuyorlar. Derneğimiz İstanbul’daki Fersaflılara bir çatı olacaktır. Burası barış yeri, bayramlaşma yeri, dayanışma, birlik yeri olacaktır. Özellikle üniversitelerde okuyan gençlerimize ne gibi katkılar sağlayabileceğimizi bu çatı altında tartışacağız.” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan TBMM Anayasa Komisyon Başkanı Burhan Kuzu ile Saadet Partisi Milletvekili Adayı Hüseyin Bundar’ın Siirt’lilerle ilgili görüşlerini içeren kısa konuşmalarıyla süren program slayt gösterileriyle devam etti. Derneğin açılış kurdelası TBMM Anayasa Komisyon Başkanı Burhan Kuzu ile SP adayı Hüseyin Bundar tarafından kesildi.

Bu haber toplam 4979 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!