1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İstanbul Siirtspor Amatör Kulübü kurulsun
İstanbul Siirtspor Amatör Kulübü kurulsun

İstanbul Siirtspor Amatör Kulübü kurulsun

Siirt’te spor kamuoyunun yakından tanıdığı eski kalecilerimizden Ekrem Özgen “İstanbul Siirt Spor Amatör Kulübü” kurulmalıdır dedi.

A+A-

Siirtliler.Net yazarlarından Ekrem Özgen, İstanbul’da Siirtlilerden oluşan amatör bir kulüp kurulması gerektiğini dile getirdi. Konuyla ilgili ilk adım olarak İstanbul SİDER (Siirtliler Derneği) Başkanı Aydın Candabakoğlu’nu ziyaret eden Özgen, projesini Başkan Candabakoğlu’yla paylaştı.

 

ekrem özgenEkrem Özgen: “Futbol popüler bir iş. Siirtspor’un durumu belli değil. İstanbul’da Siirtli gençlerimizden oluşan amatör bir takım kuralım. Hatta bunu yaygınlaştırarak Ankara ve İzmir gibi şehirlerde de kurabiliriz. 18-19 yaşlarında başarılı olan kaliteli gençlerimiz var. Bu gençlerimiz imkân bulsalar yeteneklerini sergileyebilecekler. İstanbul’daki bu gençlerimizi futbola kazandıralım. Derneklerimize hem kalıcı bir maddi gelir sağlanmış olur hem de yetenekleri keşfedilemeyen Siirtli gençlerimize imkân tanımış oluruz.” dedi.

 

Projeyle ilgili karşılıklı soru-cevap şeklinde yapılan görüşmede Özgen’in teklifine sıcak bakan Başkan Aydın Candabakoğlu: “Bireysel olarak çokaydın candabakoğlu başarılı hemşehrilerimiz var. Bu başarıları SİDER olarak kitlesel başarılar haline getirme gayretindeyiz. Klasik bir sözdür; ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var’ Biz bu anlayışı yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu proje güzel bir fikir. Öncelikle dernek olarak tüzük değişikliği yapılmalımıdır, yeni bir dernek mi kurulmalıdır gibi yasal prosedürleri bir araştırmalıyız. Projeyle ilgili güzel bir yol haritası olabilecek dosya hazırlanırsa bunu yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve hatta SİDER’in Emirgan Sohbetleri toplantılarında da gündeme getirerek fikir alınmalıdır.” dedi.

 

Böyle bir kulübün kurulması halinde bir belediye ile anlaşma yaparak tesislerini de kullanmak gerekeceğini hatırlatan Başkan Candabakoğlu : “Dernek olarak son aylarda yaptığımız çalışmalar sayesinde güzel bir hava yakalandı. Hemşehrilerimiz arasında olumlu bir heyecan oluşturmaya başladık. Bunun devamı halinde belediyelerle çok daha rahat oturup taleplerde bulunma imkânı bulacağız.” dedi.

Bu haber toplam 3082 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!