1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. İstanbul SİDER’in iftar buluşması
İstanbul SİDER’in iftar buluşması

İstanbul SİDER’in iftar buluşması

İstanbul Valisi (Siirt eski Valisi) Hüseyin Avni Mutlu’nun onuruna verilen iftar yemeğinde mini bir federasyon havası hâkimdi.

A+A-

İstanbul SİDER’in geçtiğimiz aylarda aylık Emirgan Sohbetleri ve geçtiğimiz hafta Siirtliler.Net’in düzenlemiş olduğu 1.İftar Buluşması programında Siirt İl, İlçe ve Köy Derneklerinin yanı sıra siyasetten, bürokrasiye, sanattan, iş dünyasına kadar birçok sahada Siirtliler bir araya geldiler.  Siirtliler bu sefer de SİDER’in vermiş olduğu iftar yemeğinde bir araya geldiler.


İstanbul Valisi (Siirt eski Valisi) Hüseyin Avni Mutlu’nun hazır bulunduğu iftar sofrasında kimler yoktu ki; eski Bakanlarımızdan Ali Talip Özdemir, Siirt eski milletvekilimiz Öner Ergenç, eski Belediye Başkan Yardımcımız Nurettin Ertemel, Tillolular Derneği, Eruhlular Derneği, Halenzeliler Derneği, Fersaflılar Derneği, Yalova Siirtliler Derneği’nin yanı sıra çok sayıda bürokrat, işadamı ve esnaf katıldı.

SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu’ndan “Gönül Hemşehrisi” plaketi alan eski Valimiz Hüseyin Avni Mutlu, bu plaketten duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi: “Gönül Hemşehrisi ünvanı benim için çok onur vericidir. Ramazan ayı boyunca her gün bir iftar sofrasında bulunuyoruz. Şüphesiz ki her iftar sofrası değerlidir ancak bugünkü iftar sofrasının ayrı bir yeri var bende. Sizlere selamlarımı emanet ediyor ve bu emanetimi Siirt’teki hemşehrilerimize, dostlarımıza iletmenizi rica ediyorum.

Programda ayrıca geçtiğimiz aylarda Siirt’te bir okulumuzun ihtiyacı olan bilgisayar sınıfının ihtiyacını karşılayan eski Bakanlarımızdan Ali Talip Özdemir’e de okulun ihtiyacını karşıladığı için bir teşekkür plaketi verildi.

Oldukça başarılı bir şekilde organize edilen iftar buluşmasında göze çarpan ve katılımcılardan kimilerinin (sonraki programlarda daha güzel olabilmesi için) tarafımıza ilettiği eksiklikler;

1)      Ev sahibi olan SİDER Başkanı Candabakoğlu tarafından birlikteliklerin önemine, niçin bir arada bulunmamız gerektiğine dair motive edici kısa bir konuşmanın yapılmayışı.

2)      Protokol masasında hiç alakası olmayan ve Siirtli olmayan bir vatandaşın bulunması.

İftar yemeği hemşehrilerimizden Haşim Öztanık'ın oteli olan Taksim'deki Kristal Otel'de verilmiştir.

 

Bu haber toplam 4436 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!