1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul SİDER’de bayram buluşması
İstanbul SİDER’de bayram buluşması

İstanbul SİDER’de bayram buluşması

Bayramın 3.gününde Fatih Kıztaşı’ndaki dernek merkezinde buluşan Siirtliler, farklı birçok konuda sohbet imkânı da buldular.

A+A-

İstanbul Siirtliler Derneği (SİDER), bayramın 3.gününde İstanbul’un çeşitli semtlerinin yanı sıra farklı vilayetlerdeki hemşehrilerimize de bayramlaşma için ev sahipliği yaptı.

Saat 14:00’te başlayan bayramlaşmaya gelenleri tek tek karşılayan başkan Aydın Candabakoğlu ile Yönetim kurulu Üyesi Mesut Altunç çikolata ikramlarının yanı sıra her gelenle ayrı ayrı ilgilenmeleri gözlerden kaçmadı.

Bayramlaşmada Siirt’in çeşitli gelenekleri, derneğin faaliyetleri, ayın 25’inde derneğin aylık sohbet toplantısı, yaklaşan seçimlerle ilgili Siirt’teki siyasi çalışmalar gibi birçok farklı konuda sohbet ortamı oluştu. Bürokrasideki atamalarda Siirtli bürokratların sahipsizliğinin de konuşulduğu sohbetler sırasında Siirt’teki 2011 seçim çalışmalarıyla ilgili Yayın Yönetmenimiz Eyüp Güzel’den bilgi istendi. Güzel, “Muhtemel aday adaylarıyla ilgili haberleri internet sitemizde paylaşıyoruz. Kimlerin aday olabileceğiyle ilgili net bir şey söylemek için zaman çok erken ancak mevcut vekillerin tekrar aday gösterilmesinin ihtimal dahi olmadığını kesin olarak söyleyebilirim” şeklinde bilgi ve görüşlerini paylaştı.

Oldukça keyifli ve nezih bir ortamda geçen bayramlaşmada İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen Siirtlilerin yanı sıra Konya, Kocaeli ve Ankara’dan da hemşehrilerimizin geldikleri görüldü.

sider bayramlaşma

Bu haber toplam 2784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!