1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul SİDER Sohbetlerinin ilki gerçekleştirildi
İstanbul SİDER Sohbetlerinin ilki gerçekleştirildi

İstanbul SİDER Sohbetlerinin ilki gerçekleştirildi

31 Ocak 2010 Pazar günü İstanbul Emirgan’da SİDER Sohbetlerinin ilki geniş katılımla gerçekleştirildi.

A+A-

Doç.Dr.Hüseyin BİLGİN’in sunuculuk yaptığı toplantıya yaklaşık 100 kişi katıldı. İstanbul Siirtliler Derneği (SİDER)’nin başkanı Aydın CANDABAKOĞLU’nun açılış konuşmasında birlikteliğin, bir araya gelmenin önemine dikkat çekildi.

 

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan SİDER Sohbetleri toplantısında sanattan, işdünyasına, siyasetten, bürokrasiye farklı yüzlerin konuşma yapması planlanıyor. İlk toplantıda konuşmacı olarak kürsüye çıkan İşadamı Mithat YÜMLÜ, Siirtli hemşehrilerini, hayatından kesitleri, iş yaşamını ve hayatındaki başarılarını paylaştı.

 

Gazeteci Cumhur KILIÇÇIOĞLU “Yeni Gün, Yeni Rızk” sözüyle başladığı konuşmasında Siirt’in çok kültürlü bir vilayet olduğuna vurgu yaptı. Kılıççıoğlu’nun “biz burada 100 kişiyiz, ben bunu bin kişi olarak yazacağım itirazı olan varmı?” şeklinde espirisi salondakilerin gülmesine neden oldu.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Sürpriz Konuk Fadık AKGÜNDÜZ, her zamanki gibi bol bol vaatlerde bulundu. Akgündüz, yaptığı konuşmada Tillo Kale bölgesinde 7 yıldızlı bir otel inşa edeceğini, Tillo’nun gençlerden bin kişiye iş imkanı sağlayacağını söyledi. Otomotiv sanayinde işlerinin devam ettiğini dile getiren Akgündüz, “Başbakanımız bana ne görev verirse yaparım” sözleriyle Ak Parti’li olduğunun mesajını verdi.

 

Siirt eski Milletvekillerinden Öner GÜLYEŞİL, Siirtlileri bol bol övdüğü konuşmasında “Dernek ve vakıflar aracılığıyla hayırda yarışmamız gerekiyor. Her sektörde, her yerde Siirtliler çok başarılılar” dedi.

 

Konuklar arasında Viyana’da yaşayan Pervari’li hemşehrimiz İhsan Süreyya SIRMA, Halenzeliler Dernek Başkanı Remzi ŞANLI, Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Adem SÜZGÜN göze çarpanlar arasındaydı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!