1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul SİDER sağlık taraması başladı
İstanbul SİDER sağlık taraması başladı

İstanbul SİDER sağlık taraması başladı

İstanbul Siirtliler Derneği’nin 2 gün boyunca sürecek olan ücretsiz sağlık taramaları Cuma günü son buluyor.

A+A-

Başkanlığını Aydın Candabakoğlu’nun yapmış olduğu Fatih’teki SİDER’in 2 gün boyunca sürecek olan ücretsiz sağlık taraması Cuma günü son buluyor.

Fatih Medical Park Hastanesi işbirliğiyle gerçekleştirilen sağlık taramasında Kolestrol, Şeker, Tansiyon ve Göz ölçümü yapılmaktadır. Siirtli hemşehrilerimiz kadar, muayene olmak için gelen bölgedeki diğer vatandaşların da nezaket gösterilerek kabul edildiği sağlık taramasıyla ilgili Başkan Candabakoğlu, Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu :

“Hemşehrilerimizin sağlığı bizler için önemlidir. Beslenme alışkanlıklarımız nedeniyle kolestrol ve şeker risk grubu içindeyiz. Kuyulardan kullandığımız tuzlu su nedeniyle çeşitli sağlık problemleriyle hep iç içe yaşadık. Bu yüzden böyle bir sağlık taramasının yararlı olacağını düşündük. 2 gün sürecek olan sağlık taramamızda günde 100 kişiyi muayene edebilecek durumdayız. Bu çalışmamızı gerek üyelerimize SMS yoluyla, gerek asmış olduğumuz afişler yoluyla gerekse de internet ile duyurduk. Çalışmalarımızı kamuoyuna ulaştırma konusunda bizlere yardımcı olan, medya desteğini esirgemeyen Siirtliler.Net sitesine de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Bu haber toplam 2350 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!