1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul SİDER, eski Valimizin konuğuydu
İstanbul SİDER, eski Valimizin konuğuydu

İstanbul SİDER, eski Valimizin konuğuydu

Eski Valilerimizden Hüseyin Avni Mutlu’nun dünkü konukları İstanbul Siirtliler Derneği idi.

A+A-

Siirt Valisi iken Diyarbakır Valiliği’ne atanan oradan da geçtiğimiz ay İstanbul Valiliği’ne atanan Hüseyin Avni Mutlu, dün İstanbul SİDER’i konuk etti.

Vali Mutlu, Siirt’teki Valiliği döneminde güzel günler geçirdiğini ve Siirtlilerin vefalı olduğunu Şeyh Ebulvefa’yı anarak anlattı. Kendisini İstanbul Valisi olarak görmekten mutlu olduklarını belirten SİDER başkanı Aydın Candabakoğlu, “Siirt’teki hizmetleriniz hep hayırla yad edilecek” dedi.

TÜM SİİRT DERNEKLERİNİN KATILIMIYLA “HOŞGELDİN” GECESİ

Vali Mutlu’nun Diyarbakır’dan ayrılmadan önce Diyarbakır Siirtliler Derneği tarafından İstanbul SİDER’in de katılacağı bir veda gecesi düzenleneceği kararlaştırılmış ancak Vali Mutlu’nun Ankara’ya çağrılması nedeniyle program iptal edilmişti. İptal edilen bu programı Vali Mutlu’ya hatırlatan Başkan Candabakoğlu İstanbul’da tüm Siirt derneklerinin katılımıyla kendisine hoş geldin gecesi düzenlemek istediklerini aktardı. Bu teklifi memnuniyetle karşılayan Vali Mutlu, düzenlenecek gecenin programa alınması talimatını verdi.

Vali Mutlu ayrıca Fatih Kıztaşı caddesinde yapımı tamamlanan Sohbet ve Taziyeevi’ne davet edildi. Fatih’te doğup büyüdüğünü belirten Vali Mutlu, “Çok hayırlı bir iş yapmışsınız. İnşallah açılışı birlikte yaparız” dedi.

Vali Mutlu’ya Siirt Tarihi kitabı hediye eden SİDER, “Siirt’i hep güzel anılarla hatırlamanız dileğiyle” temennisinde bulunup Valilikten ayrıldılar.

Ziyarer Edenler;

Aydın Candabakoğlu
Nezir Bakır
Suat Sevgili
Mesut Altunç
Ayaz Akkoyun
Sait Yıldırımer
Ali Nafiz Soysal

Bu haber toplam 3499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!