1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul SİDER 3.Emirgan sohbetlerini gerçekleştirdi
İstanbul SİDER 3.Emirgan sohbetlerini gerçekleştirdi

İstanbul SİDER 3.Emirgan sohbetlerini gerçekleştirdi

İstanbul Siirtliler Derneği’nin her ay sonunda düzenledikleri Emirgan Sohbetleri’nin 3. Gerçekleştirildi. Bu ayki konuğu Devlet eski Bakanlarından aslen Siirtli hemşehrimiz Ali Talip Özdemir idi…

A+A-

Pazar günü yapılması planlanan programın Cumartesiye alınmış olmasından dolayı geçen aylara oranla katılımda çok az düşüş yaşanmış olmasına rağmen yaklaşık 80 kişinin katıldığı programda heyecan ve birlikte olunmanın mutluluğu hâkimdi. Toplantıya Kocaeli, Yalova, Bursa'dan da katılan hemşehrilerimizin yanısıra Halenzeliler Derneği, Eruhlular Derneği de konuklar arasındaydı.

Ayın konuğu olan Devlet eski Bakanlarından, aslen Siirtli olan hemşehrimiz Ali Talip Özdemir’in bilgilendirici ve mütevazi sohbetinden önce kürsüye geçen Dernek Başkanı Aydın Candabakoğlu yaptığı kısa konuşmasında derneğin durumuna değindi. Candabakoğlu, Siirtliler.Net’e verdiği haber desteğinden ötürü teşekkür ederken siteyle ilgili bazı ayrıntıları da konuklarla paylaştı.

Aydın Candabakoğlu

Candabakoğlu yaptığı açılış konuşmasında kısaca şu ifadelere yer verdi :

Dernek yönetimine geçeli 11 ay oldu. 11 ay önce dernek yönetimine geçtiğimizde ilk yıl için 2 ana program belirledik. Birincisi dernek binasıyla ilgili problemi çözmek ikincisi ise ilk sene için 56 öğrenciye burs temin edebilmekti. Dernek merkeziyle ilgili problemimizi aştık. Şuan bulunduğumuz Fatih’teki yerimizin çatı katını da kapatıyoruz ve orayı taziye veya hemşehrilerimizin özel toplantıları için tahsis edeceğiz. 100 binlerce hemşehrimizin yaşadığı bir kentte ne yazık ki bir taziye yerimiz veya iyi günde kötü günde toplanabilecekleri bir mekân yoktu. Ama şimdi bir taziye yerimiz var. Burs verme konusunda arzu ettiğimiz ve planlamış olduğumuz seviyeye ne yazık ki bu yıl gelemedik. Şu an için 3 öğrencimize burs verme imkânımız bulunuyor.  Hemşehrilerimizin katkıları ve katılımları çok önemli. Katkının miktarı hiç önemli değil. Önemli olan katılımcılığı sağlamaktır.

BU DERNEK KİMSENİN DEĞİL, SİİRTLİLERİNDİR!

İstanbul SİDER kimsenin şahsının derneği değildir ve böyle bir şey de olmamalıdır. Siirtlilerin derneği olsun. Toplantılarımıza Kocaeli’nden, Yalova’dan, Siirt’tin ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden katılan hemşehrilerimiz var. Önemli olan bu birlikteliği sağlamak ve bunu muhafaza edebilmektir.

SİİRTLİLER.NET SİTESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Hepimizin yakından takip ettiği Siirtliler.net adında bir haber sitemiz mevcut. Bu haber sitemiz Siirtle ilgili, çeşitli vilayetlerdeki hemşehrilerimizle ilgili tüm haberleri bizlere ulaştırmaktadır. En son geçen hafta dernek olarak bir sağlık taraması yaptık ve iyi bir katılım oldu. Siirtliler.net sitesinde bu faaliyetlerimize de yer verilmişti.

BAZI YORUMCULARIN YORUMLARI YIPRATICI

Siirtliler.net sitesinin yayın yönetmeni Eyüp Güzel bey kardeşim de aramızda. Kendisine ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ancak haberlere yapılan bazı yorumcuların mesajları gerçekten kırıcı oluyor bazen. Sohbet toplantılarımıza hep zenginlerin katıldığını iddia edenler oluyor yorumlarda. İşte gelenleri herkes görüyor. Aramızda esnaf olandan bürokrat olanına, işadamına kadar herkes var. Bizler çağrılarımızı yapıyoruz gelmek isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Bene birbirimizi küçümseme huyundan vazgeçelim.

Candabakoğlu konuşmasını, Siirt’ten bir okulun ihtiyaçları için kendisini arayan Mehmet Efe’nin okul için talep ettiği malzemeleri duyurarak ve “Biz SİDER olarak bu ihtiyaçları tedarik edeceğiz, SİDER olarak edemesek bile ben şahsım adına tedarik edeceğim.” sözleriyle tamamladı.


Emirgan sohbetlerinin üçüncüsüyle ilgili sonraki haberlerimizde;

-          Ayın konuğu Ali Talip Özdemir’in konuşmaları

-          Düzenlenen toplantılar için konuklar neler söylediler

konularını okuyacaksınız.

 

Bu haber toplam 2430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!