1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul SEV’de Bayramlaşma
İstanbul SEV’de Bayramlaşma

İstanbul SEV’de Bayramlaşma

Siirt Eğitim Vakfı, Ramazan bayramının üçüncü gününde üyelerini ve hemşehrilerini bayramlaşma için ağırladı.

A+A-

Fatih, Kadınlar Pazarı’nda bulunan ve Başkanlığını Zeki Akyüzlü’nün yaptığı (SEV) Siirt Eğitim Vakfı, Ramazan bayramının üçüncü gününde vakıf üyelerini ve vakfa üye olmayan Siirtli hemşehrilerini vakıf lokalinde konuk etti.

Gün boyu tek tek veya gruplar halinde bayramlaşma amacıyla vakfa gidenler arasında birbirlerini uzun süredir göremeyenler hem hasret giderdiler. Bayramlaşmaların ardından ikram edilen çaylar eşliğinde konuklar birbirleriyle sohbet ettiler.

İHSAN HOCADAN ÜZÜNTÜSÜNÜ SİTEM EDEREK DİLE GETİRDİ

Tarih uzmanı Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma, bayramlaşma amacıyla vakfın ziyaretçileri arasındaydı. İhsan hocanın tatlı dilli ve aynı zamanda öğretici sohbeti vakıftaki konukların ilgi odağıydı. Karşılıklı sohbet sırasında Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma hoca “benim bir üzüntüm var ve bu konuda sitem ediyorum” diyerek başladığı sohbetinde Siirt’in acı bir gerçeğine vurgu yaptı. İhsan hoca, “Seminer ve konferanslar için Mardin’e çağrıldığımda o şehrin evleri, yapıları koruma altına alınmış ve SİT alanı ilan edilmiş olduğunu gördüm. Mardin’liler memleketlerine sahip çıkıyorlar. Siirt’te bizim tarihi yapılarımız olan Cas evlerimiz var. Ne yazık ki sahip çıkılmadığı, koruma altına alınmadığı için o yapılarımız yok oluyor. Bu çok üzücü bir olay.” dedi.

Bu haber toplam 1947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!