1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Halenzeliler’de Bayram Buluşması
İstanbul Halenzeliler’de Bayram Buluşması

İstanbul Halenzeliler’de Bayram Buluşması

Gülmek ve Başaran Ailesi tarafından organize edilen etkinlikte Halenzeliler, Bayram buluşmasında bir araya geldiler.

A+A-

 

Halenzeliler, Kurban Bayramı’mın son gününü Beyoğlu İlçesi, Tophane Semtinde bulunan Halenzeliler Derneği’nde, Gülmek ve Başaran Ailelerinin organizesiyle hep birlikte geçirdiler.
 
Gülmek’lerden Aile Birliği Başkanı Yunus Gülmek ile Başaran’lardan Aile Birliği Başkanı Mehmet Başaran tarafından organize edilen etkinliğe ev sahipliğini Başkanlığını Ramazan Şanlı’nın yaptığı Halenzeliler Derneği ev sahipliği yaptı.
 
Kenan hoca tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Nuri Gülmek yaptı. Nuri Gülmek hoca şu hatırlatmada bulundu: “Ben kendi nefis muhasebemi yapacağım. Anlatacağım her şey kendi nefsimedir. Sizler de kendi nefsinize düşeni alırsanız sohbet maksadına ulaşmış olacaktır. Şeytan, Allah’ın büyüklüğünü ve kudretini çok iyi biliyor. Hatta hepimizden de çok daha iyi biliyor. Ama itaat etmiyor. Dolayısıyla bilmek yeterli değildir. Aslolan itaattir. İtaat konusunda ise Kurban Bayramını idrak ettiğimiz şu günlerde bu bayrama asıl anlam veren Hz.İsmail’i örnek almalıyız. Babası tarafından Allah’a Kurban edilecek olan İsmail (a.s.) “baba gözlerimi kapa ve Allah’ın emrini yerine getir” diyerek en güzel bir itaat örneğini göstermiştir. Hz.İbrahim ise ateşe atıldığında yine Allah’a olan itaatini göstermiştir.”
 
Daha sonra Gülmek ailesi adına Aile Birliği Başkanı Yunus Gülmek tarafından ölen eş, dost ve akrabalar için bir Fatiha okunarak şu ifadelere yer verildi: “Peygamber efendimiz bayramlaşmaya giderken ayrı, dönerken ise ayrı bir yoldan gidermiş. Dolayısıyla herkesle bayramlaşmak efdaldir. Gerek Aile Birliğimiz, gerekse Derneğimiz olmasaydı bizler bir araya gelemezdik. Onun için gerek ailelerimize gerekse derneğimize sahip çıkalım.”
 
Dernek Başkanı Ramazan Şanlı ise yaptığı kısa konuşmada: “Tüm ölmüşlerimizi rahmetle anıyoruz. Gülmek ve Başaran ailelerimiz güzel bir etkinliğe imza attılar. Bu etkinlik ikinci kez yapılıyor. Umarız diğer ailelerimiz de derneğimizle ilgili aynı hassasiyeti gösterirler” dedi.
 
Son konuşmasını yapmak üzere mikrofon uzatılan Enis Kamer hoca tarafından da şu hatırlatmada bulunuldu: “Gülmek ve Başaran ailelerinin bu birlikteliğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğin diğer ailelerimize de örnek olmasını diliyorum”
 
Yapılan konuşmaların ardından yemek ve tatlı ikramında bulunuldu. Program daha sonra toplu halde hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.
 
halenze1.jpg
 
halenze2.jpg
 
halenze3.jpg
 
halenze4.jpg
 
halenze5.jpg
 
halenze6.jpg
 
halenze7.jpg
 
halenze8.jpg
 
halenze9.jpg
 
Bu haber toplam 4803 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!