1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İSTANBUL – Fereç Yüksekli aday adayı
İSTANBUL – Fereç Yüksekli aday adayı

İSTANBUL – Fereç Yüksekli aday adayı

1954 Siirt Merkez Ülkü Mahallesi doğumlu olan Fereç Yüksekli, AK Parti’den İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı

A+A-

Sivil Toplum Kuruluşu, spor ve halk oyunları alanlarında oldukça aktif ve başarılı olan Fereç Yüksekli, siyasete ilk kez bu seçimde AK Parti’den girdi. 1990’da Karate’de ilk Türkiye şampiyonasını, yaklaşık bin kişilik sporcuyu Siirt’e getirmişti. Uluslar arası sportif çalışmalarda dereceleri bulunuyor.

1954 Siirt Merkez Ülkü Mahallesi Doğumlu. İlk, Orta, Lise ve Eğitim Enstitüsü’nü Siirt’te tamamladı. Ankara Gazi Üni. Eğitim Fakültesi’ni bitirdi. 1979’da Van Köy Hizmetleri’nde göreve başladı. Rize Pazar’da ve Siirt Ortaokulu’nda öğretmenlik yaptı. Rahmetli Hayrullah Yaşa döneminde Siirt Belediyesi’nde memurluk yaptı. 1982’de Ankara’ya Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne tayini çıktı ve oraya yerleşti. 1980’de evlendi, 3 kızı var.

Güreş, Judo, Karate, Taekwondo, Halter, Sualtı ve Halk Oyunları Federasyonlarında Genel Sekreterlik yaptı. Ankara SİDAV’ın (Siirtliler Dayanışma Vakfı) kuruluş yılı olan 1996’dan bu yana yönetim kurulu üyeliğini yaptı ve halen yöneticilik görevini sürdürüyor.

Türk sporuna hizmet veren ve Türkiye’nin sayılı vakıflarından biri olan Gençlik Spor Vakfı’nın Genel Koordinatörü. Ankara’da İdareci ve Bürokratlar Birliği üyeliği, İstanbul Florya’da Yunus Spor Kulubü Üyeliği var.

Bu haber toplam 5119 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!