1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Fatih’te Siirt dernekleri bir araya gelmeli
İstanbul Fatih’te Siirt dernekleri bir araya gelmeli

İstanbul Fatih’te Siirt dernekleri bir araya gelmeli

İstanbul’da özellikle de Fatih İlçesi’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan Siirtliler, siyaset ve bürokraside daha etkin rol oynamaları gerektiği dile getiriliyor.

A+A-

Tahminler Fatih İlçesi’nin en kalabalık nüfusuna Siirtlilerin sahip olduğu yönünde. Bu rakam 100 binlerle ifade ediliyor. Buna rağmen ilçe belediye meclis üyesi bile güçlükle çıkarabilen durumda Siirt nüfusu. Geçmiş dönemlerde Nurettin Ertemel ile Belediye Başkan Yardımcılığı seviyesine yükselen Fatih’teki Siirtli nüfusu ne yazık ki bu fırsatı da ellerinden kaçırmış oldu.

STK’LAR BİR ARAYA GELMELİ

İlçede şu an faaliyette bulunan il, ilçe ve köy dernekleri Siirtlilerin birlikteliğini tesis etme konusunda daha etkin rol alması bekleniyor.

SİDER (Siirtliler Derneği)

SİİYAD (Siirt İli İlçeleri Yardımlaşma Derneği)

SEV (Siirt Eğitim Vakfı)

Tillo Derneği

Pervari Derneği

Eruh Derneği

Önümüzdeki yerel seçimler için çalışmaların hızlandığının dile getirildiği çeşitli kulislerde yukarıdaki isimleri yazılı STK Başkanları kollarını sıvayıp bir araya gelmeleri gerektiği ifade ediliyor. Gerek İstanbul İl ve gerekse de Fatih İlçesinde yerel seçimlerde ortak mutabakat sağlanacak Siirtli hemşehrilerimiz için şimdiden destek çalışmalarının yapılması gerekiyor.

Bu haber toplam 7396 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!