1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İsrail’e sanal darp
İsrail’e sanal darp

İsrail’e sanal darp

Gazze’ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan gemilere yapılan saldırılara tepkiler sanal alemde hız kesmeden sürüyor.

A+A-

Vatanın sanal kalesi olarak bilinen Cyber-Warrior.org bünyesinde kurulan DARP TIM’de yer alan kullanıcılar kendi geliştirdikleri yöntemlerle İsrail sitelerine erişimi kapatıyor.

 

TİM DÜZENİ İLE ÇALIŞIYORLAR

İsrail’e ait web sitelerinin sunucularını yoracak şekilde saldırı yapmak suretiyle erişimi kapatan timde yaklaşık 75 kişi bulunuyor. Gün içinde saldırılarını düzenli olarak sürdüren hackerlar, 7’şer kişilik gruplara ayrılmakta.

 

İSRAİL SİTELERİNE ERİŞİMİ ENGELLEDİLER

Darp Tim başta İsrail’e ait medya siteleri olmak üzere, birçok askeri, devlet ve finans sitesine erişimi kapatmayı başardı. Devlet sitelerine erişimin kapanması sonucu birçok İsrail vatandaşı, internet üzerinden yapılan bazı resmi işlemlerini yapamadı.

MOSSAD’IN SİTESİNİ DE KAPATMIŞLARDI
Cyber-Warrior’a bağlı bir grup hacker daha önce İsrail İstihbarat ve Özel Operasyonlar Enstitüsü (MOSSAD) sitesine erişimi kapatmıştı. Aynı grup İsrail Deniz Kuvvetleri, İsrailli eğitimcilerin bulunduğu siteleri de hacklemişti.

 

 

Erişime kapatılan sitelerden bazıları

http://www.israelradio.co.il/

http://www.israelnationalnews.com

http://www.israelheute.com/

http://debka.co.il/

http://www.idb.co.il/

http://www.camtek.co.il/php/index.php

http://www.grid.org.il

http://info.mot.gov.il/EN/index.php

Bu haber toplam 1968 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!