1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İsrail ile IŞİD Siirt’te protesto edildi
İsrail ile IŞİD Siirt’te protesto edildi

İsrail ile IŞİD Siirt’te protesto edildi

HDP, DBP ve Siirt KESK Şubeler Platformu üyelerinin bulunduğu gruplar yürüyüş yaparak yaşanan katliamları protesto ettiler.

A+A-
Siirt Belediyesi önünde toplanan grup sloganlarla Güres Caddesi’ndeki Kızılay İş Merkezi’ne kadar yürüdüler. Grup adına konuşan KESK Siirt Şubesi dönem sözcüsü Osman Yüztaş, dünyanın gözü önünde Rojava, Şengel, Mahmut ve Gazze’de bir insanlık dramının yaşandığını belirtti.
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İsrail işgali ve kuşatması, başta ABD olmak üzere emperyalistlerin desteğiyle hayata geçiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Pentagon’un İsrail’e cephane sevkiyatı yapacağı duyuruldu. Bununla da yetinmeyen ABD senatosu, İsrail füze savunması için 225 milyon dolar verme kararı aldı.
 
IŞİD, bugün Irak ve Suriye’de kendilerinden olmayan herkeis katletmektedir. Yezidi halkını kendi öz topraklarından kopartıp, göçerterek tam bir soykırım uygulamak istemektedir. Mahmur kampı boşaltılmak zorunda kalınmış ve yeni bir trajediyle Kürt halkı yeniden sürgün edilmeye zorlanmıştır.”
 
Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.
 
Bu haber toplam 2204 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!