1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İsmail Şehitoğlu ile Güvenlik Korucularının sorunları
İsmail Şehitoğlu ile Güvenlik Korucularının sorunları

İsmail Şehitoğlu ile Güvenlik Korucularının sorunları

Doğu’da terörle mücadelede bölgenin teminatı olan Güvenlik Korucularının genel sorunları ve durumlarıyla ilgili İsmail Şehitoğlu değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Siirt’te Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Gazi Aileleri Federasyon Başkanı olan İsmail Şehitoğlu, Siirtliler.NET’e Korucuların genel sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2018’de hükümetten beklentileriyle ilgili Siirtliler.NET’in sorularını yanıtlayan İsmail Şehitoğlu, Siirt’te gönüllülerle birlikte 5 bine yakın korucunun bulunduğunu, korucuların Türkiye genelinde büyük bir camia olduğunu ifade ederek “terörle mücadelede çok etkili bir camiayız. Pkk bizi hedef almaya başladı ve son 2 yıl içerisinde çok şehit verdik.” Dedi.

Daha önce Geçici Köy Korucuları olarak adlandırılan isimlerinin düzeltilerek Güvenlik Korucuları isminin verilmesi, sigortalı olduklarını fakat emekli olduklarında teminat haklarının bulunmadıkları, maaşları konusunda kesinlikle bir iyileştirmenin yapılması, almaya hak kazandıkları beylik tabancalarının fiyatlarının yüksek oluşu ve taşeron yasasında korucuları bir hak verilmemesi gibi çeşitli konuları değerlendiren İsmail Şehitoğlu, “yaptığımız işin parasal değeri yoktur. Ama korucular bazen haftalarca bazen de aylarca dağlarda kalıyorlar. Aileleri ne yerler ne içerler şeklinde bir düşünceye kapılmamaları gerekiyor. Biz korucular görev insanlarıyız. Hangi bölgede görev verilirse verilsen isterse yurt dışında olsun bize görevlerimizi yerine getiririz.” Dedi.

İşte Şehitoğlu’nun Siirtliler.NET’e yapmış olduğu değerlendirmeler:

Bu haber toplam 2756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum