1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. İSİDER’liler Federasyon çalışmalarını anlattı
İSİDER’liler Federasyon çalışmalarını anlattı

İSİDER’liler Federasyon çalışmalarını anlattı

Federasyon çalışmalarını sürdüren İSİDER’liler Rektör Erman’dan üniversitenin de sürece dahil olmasını istediler.

A+A-

 

Üniversitelerin uluslararasılaştırılması ile ilgili bir sempozyuma katılmak üzere İstanbul’a gelen Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman, İSİDER’liler tarafından Atatürk Havalimanı’nda karşılandı.
 
İSİDER’liler tarafından sürdürülen ve Türkiye genelindeki Siirtlilerin birlikteliğini amaçlayan federasyon çalışmalarına Siirt Üniversitesi’nin de akademik olarak katkı sunmasının önemine değinildi. Yapılan toplantıya Siirt Milletvekili Osman Ören’in başdanışmanı Bekir Sıtkı Batur’da katıldı.
 
ÜNİVERSİTEDE ÇALIŞTAY FİKRİ
 
Federasyon çalışmalarına üniversite olarak katkı sağlayabileceklerini dile getiren Prof.Dr.Murat Erman, İSİDER yöneticilerinden Suat Üzümcü ile Cuma Çelik’ten bilgi aldı. Toplantıda, Siirt Üniversitesi’nde yapılacak ve Türkiye’nin çeşitli vilayetlerindeki akademisyen hemşehrilerimizin davet edileceği bir çalıştaya ev sahipliği yapabileceği tartışıldı. Bekir Sıtkı Batur ise, İSİDER’in çalışmalarını internetten yakından takip ettiğini dile getirerek, İSİDER’i “Siirt dışındaki hemşehrilerimizin dikkatlerini Siirt’e çeken önemli bir STK” olarak tanımlayarak sivil insiyatifin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
 
Bu haber toplam 2510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!