1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. İSİDER Kadınlar Kurulu toplantısı yapıldı
İSİDER Kadınlar Kurulu toplantısı yapıldı

İSİDER Kadınlar Kurulu toplantısı yapıldı

İstanbul Siirtliler Derneği (İSİDER) Kadınlar Kurulu toplantısında birçok konu tartışıldı

A+A-

 

Kısa adı İSİDER olan İstanbul Siirtliler Derneği “birliktelik çalışmaları” kapsamında dün akşam dernek bünyesinde oluşturulan Kadınlar Kurulu toplantısı Fatih Kadınlar Pazarı’ndaki SEV’de yapıldı.
 
İSİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Kadınlar Komisyonu Başkanı Selma Altınok tarafından organize edilen toplantıda İstanbul’da Siirt kültürünü, örf ve adetlerini ailelerimize, çocuklarımıza aşılamanın önemine vurgu yapıldı.
 
Siirt derneklerinin hanımları hep geri planda tuttuklarına temas edildiği toplantıda bundan sonraki çalışmalarda İSİDER bünyesinde oluşturulan Kadınlar Kurulunun daha da zenginleştirilmesi ve hanımların kendi içlerinde dernek yönetiminden de destek alarak çeşitli etkinlikler yapabileceği tartışıldı.
 
Yapılacak etkinlikler arasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hanımlara özel bir etkinliğin yapılması ile derneğin faydalı çalışmalar yapabilmesi için kaynak oluşturması amacıyla kermesler düzenlenmesine karar verildi.
 
Yapılacak farklı etkinlikler arasında Arapça ve Kürtçe öğrenim kurslarının yerel yönetimler nezdinde açılması için de toplantıda notlar alındı. Kadınlar Komisyonu bundan böyle her ay düzenli olarak kendi içlerinde toplantılar tertipleyecekleri kararlaştırıldı.
 
isider1-002.jpg
 
isider2-002.jpg
 
isider3-002.jpg
 
isider4-001.jpg
 
Bu haber toplam 4368 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!