1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İşçilerin Ödemeleri 15 Aralıkta Başlayacak
İşçilerin Ödemeleri 15 Aralıkta Başlayacak

İşçilerin Ödemeleri 15 Aralıkta Başlayacak

Siiirt Belediye Başkanı Selim Sadak, belediyeden diğer kurumlara gönderilen 99 işçiye alacaklarının 15 Aralıktan itibaren ödeneceğini söyledi.

A+A-

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, 6111 sayılı yasa kapsamında başka kurumlara gönderilen ihtiyaç fazlası işçilerle Belediye Konferans Salonunda yaptığı toplantıda, işçilerin yaklaşık 2 milyon 675 bin lira alacağı olduğunu belirterek, şöyle dedi:

Sadak "Emekçilerin içerdeki sosyal haklarını alabilmek için emekçiler tarafından sürdürülen hak arama ve demokratik tepkilerini onurlu bir tepki olarak görüyorum. Kişisel ve yönetim olarak insana çok önem veriyoruz bu nedenle insanların tepkilerini, hakkını hukuku korumak için büyük çaba sarf ederek mücadele ediyoruz. Yasa gereği belediyeden ayrılan işçilere içeride bulunan sosyal haklarını diğer belediyeler ayrılan işçilerine ne veriyor ise Siirt belediyesi olarak daha fazla vereceğiz. Belediyenin maddi imkânlarının şu anda işçilerin içeride bulunan alacaklarını tümüyle bir kerede ödenmesine imkan tanımıyor ancak periyodik bir şekilde alacağı az olana az, alacağı çok olana çok şeklinde 15 Aralıktan sonra işçilere sosyal haklarının ödenmesine başlayacağız
."
şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 3135 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!