1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İşçileri arama çalışmalarına eğitimli köpek desteği
İşçileri arama çalışmalarına eğitimli köpek desteği

İşçileri arama çalışmalarına eğitimli köpek desteği

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçileri kurtarmak için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

A+A-

24.11.2016 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü'ne bağlı Türkiye'de sadece iki adet bulunan ceset arama köpekleri ve Jandarma Genel Komutanlığı bağlı Jak  arama kurtarma köpekleri ve ekipleri ile birlikte ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde 24.11.2016 tarihinde (1) 25.11.2016 tarihinde (2) 26.11.2016 tarihinde (1) 27.11.2016 tarihinde (1) olmak üzere toplam (5) cenazeye köpeklerin yapmış olduğu yer tespiti sonucunda ulaşılmıştır. Enkaz çalışma alanında arama ve kurtarma çalışmalarına eğitimli köpekler dahil edilerek, çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Tonlarca ağırlıktaki toprak enkazı altında kalan işçileri çıkarmak için eğitmenleriyle birlikte enkazı didik didik eden arama köpekleri, işçilerin çıkarılmasında etkin rol aldı. 

Köpeklerin tepki verdiği noktada çalışmalar yoğunlaştırıldı. İş makineleri ile yapılan çalışmalarda işçilerden birinin bugün cesedi çıkarılırken, diğerlerinin çıkarılması için yapılan çalışmalar sürüyor.

kopek1.jpg

Bu haber toplam 1193 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!