1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İş ararken KOSGEB ile İşveren oldu
İş ararken KOSGEB ile İşveren oldu

İş ararken KOSGEB ile İşveren oldu

Baykan’lı girişimci Mesut Gümüştekin iş ararken KOSGEB desteği ile kendi işini kurup işveren oldu.

A+A-

KOSGEB’e başvurarak eğitimlere katılmaya hak kazanan girişimci Mesut Gümüştekin, KOSGEB’den aldığı belge ve destek ile Baykan’da kendi işyerini kurup işveren oldu. 

Baykan gibi bir yerde iş imkânının kısıtlı olduğunu bu sebepten ötürü ekmeğini kazanıp geçimini sağlayabilmek için evini, barkını ve sevdiklerini bırakıp gurbette çalışmaya gittiğini ama ailevi nedenlerden dolayı Baykan’a gelmek zorunda kaldığını belirten Gümüştekin, “Baykan’da iş ararken KOSGEB desteğini duydum. Önceleri gerçek olabileceğine inanamadım. Araştırmalara başladım sordum soruşturdum ve hayatımın fırsatını yakaladım. KOSGEB desteğinden faydalanarak kendi iş yerimi kurdum ayrılmak istemediğim memleketimde yöresel ürünler üzerine kurduğum işletmemde şuan istihdam sağlıyorum” dedi. Devletin KOSGEB eliyle sağlamış olduğu desteklerden ötürü minnet duyduğunu belirtip sözlerini bitirdi. 

Konu hakkında açıklama yapan KOSGEB Siirt müdürü Ömer ERKILIÇ, iş fikri olan projesi olan girişimcilere destek verdiklerini, yeni kurulan işletmeler ile istihdama katkı sağlamak istediklerini belirtti. ERKILIÇ, işletme açmak isteyen girişimci adaylarına ilk başta girişimcilik eğitimi verdiklerini, eğitimi alıp yeni işletme kuranlara KOSGEB olarak 50 BİN TL (geri ödemesiz)  üst limitli HİBE ve 100 BİN TL (geri ödemeli) faizsiz kredi desteği verdiklerini, ayrıca kadın ve engelli girişimcilere %20 pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi. 

kosgeb1-001.jpgkosgeb2.jpg

Bu haber toplam 2474 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!