1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İran Fıstık Üreticileri Birliği Gaziantep ile temasta
İran Fıstık Üreticileri Birliği Gaziantep ile temasta

İran Fıstık Üreticileri Birliği Gaziantep ile temasta

İran Fıstık Üreticileri Birliği (IPA) üyelerinden oluşan 27 kişilik bir heyet Antep fıstığının üretimiyle ilgili çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gittiler.

A+A-

Gaziantep’te çeşitli temaslarda bulunan İran heyeti, Gaziantep Ticaret Borsası’nı da ziyaret ederek fıstık sektör temsilcileriyle bir araya geldiler ve Antep fıstığının üretimiyle ilgili bilgi aldılar.

Gaziantep Ticaret Borsası’nı Genel Sekreteri Özgür Bayram, toplantıda Gaziantep Ticaret Borsası’nın Antep fıstığına yönelik hazırladığı projeleri hakkında sunum yaptı.

Antep fıstığının kalitesinin korunması ve sağlıklı bir şekilde depolanmasına yönelik Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Bayram, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve GTB iş birliğiyle Gaziantep’te 10 bin ton kapasiteye sahip Antep fıstığı lisanslı depo kuracaklarını dile getirdi.

İhale ve etüt çalışmaları tamamlanan projeyi 2019 yılında hizmete kazandırmayı amaçladıklarını dile getiren Bayram, borsanın Antep fıstığına yönelik diğer önemli projenin ise “Pilot Ölçekli Antep fıstığı İşleme Tesisi” olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 1785 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!