1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnternette Siirt ürünleri satan siteler
İnternette Siirt ürünleri satan siteler

İnternette Siirt ürünleri satan siteler

İnternette yerel ürünlerimizin satışını yapan siteler hem kazanıyor hem tanıtıma hizmet ediyor.

A+A-

İNTERNETTE SİİRT ÜRÜNLERİ SATAN SİTELER

 

Hızla gelişen internet dünyası hayatın her alanında etkili bir güç halini alıyor. Bu teknolojik devrim sayesinde büyüyen, yaygınlaşan sektörlerden birisi de yöresel ürünler sektörüdür. Anadolu’nun herhangi bir kasabasında veya Doğu’nun herhangi bir köyünde üretilen doğal ürünlerin büyük bir kısmı ne yazık ki ülke genelinde tanıtılamadığı için Pazar payını sağlayamamış. İnternet ile bu dev Pazar sahası artık bilgisayar ekranlarına sığacak kadar küçültülüyor.

 

SİİRTLİLER.NET ÖZEL ARAŞTIRMA

 

İlimiz Siirt’in de özellikle son zamanlarda sayısı artan yöresel ürünlerimizin satışının yapıldığı internet siteleri ticari kazançların yanı sıra ilimiz ürünlerinin daha geniş kitleler tarafından bilinmesine de yol açıyor. Anlayacağınız bu tür siteleri açanlar hem ailelerinin geçim kaynaklarına ek gelir sağlıyor hem de Siirt’in yöresel ve doğal ürünlerinin Pazar payını genişletmeye katkı sağlıyorlar. Ancak çeşitli vilayetlerde bu sektörün üçkağıtçılığına kaçanlar da yok değil…

 

Bazı vilayetlerde açılan yerel ürün satışı yapan kimi siteler soluğu bu işin üçkağıtçılığında alıyorlar. Siirt ürünü adı altında ucuz ve kalitesiz ürün satışı yapılarak müşteriler aldatılıyor. Örneğin Hatay’ın kalitesiz bıttım sabunu 1 liraya temin ediliyor ve üzerine ambalaj giydirilerek 19 liraya Siirt bıttım sabunu diye bilmeyen tüketiciye satılıyor. Müşterilerini kandırarak kazanç sağlayan bu tür siteler aynı zamanda Siirt’e de darbe vurmuş oluyor.

 

 

DOGALSIIRTURUNLERI.COM

 

Muhammed Kurt tarafından açılan sitede fıstık, menengiç kahvesi, Pervari balı, Zivzik narı, nar suyu, tandır ekmeği, bıttım sabunu gibi Siirt’in yöresel ürünlerinin satışı yapılıyor. Siteye giren müşteriler canlı destek hattından iletişim kurabildikleri gibi mail yoluyla da irtibat sağlayabiliyorlar. Siparişini veren müşteri ürünü PTT kargoyla adresine teslim aldığında ödemesini de kapıdan yapıyor.

 

BITTIMSABUNU.NET

 

Muhammed Kurt ve Erhan Günbat tarafından açılan sitede bıttım sabun satışı yapılıyor. Sitede ayrıca bıttım sabunuyla ilgili tanıtıcı faydalı bilgilere de yer verilmiş.

 

SIIRTPAZAR.COM

 

Bulden Bilgisayar tarafından açılan sitede çok sayıda Siirt ürünleri satışı yapılıyor. Ürün siparişlerinde müşterileriyle telefon görüşmesi yapan site sahipleri sipariş verenlerin iletişim bilgilerini teyit ediyor. Siteye üyelik şartı gerekiyor. Kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor.

 

SIIRTBITTIMSABUNU.COM

 

Kenan Gürel tarafından açılan sitede Siirt Bıttım sabunu satışının yanı sıra bıttım sabunu hakkında faydalı bilgilendirici yazılar bulunuyor.

 

 

SIIRTELSANATLARI.COM

 

Hifzullah Eryeşil tarafından açılan sitede Siirt’in yerel el sanatlarının yanı sıra doğal ürünlerinin de satışı yapılmaktadır.

 

YOREKILIM.COM

 

Kenan Gürel tarafından 7 sene önce açılan sitede seccade, battaniye, fıstık, bıttım sabunu, Pervari balı, İran kilimleri satışı yapılıyor. PTT kargo ile anlaşması var. Müşteri ödemeyi kapıda teslim aldığında ödüyor. Ençok talep gören ürün fıstık ile bıttım sabunu. İstanbul yoğunlukta olmak üzere Antalya, İzmir, Samsun gibi birçok vilayetten talep geliyor. Sitede üyelik şartı aranmıyor. Dileyen herkes üye olmadan direk sipariş verebiliyor. Müşteri mail yoluyla siparişini veriyor.

 

KILIMDUNYASI.COM veya SIIRTBATTANIYESİ.COM

 

Edip Çevik tarafından 1998’de kurulan internet sitesinde Siirt ürünlerinden halı, kilim, battaniye, fıstık, sabun, Pervari balı, menengiç kahvesi gibi ürünler satılıyor. Siteye giren müşteriler ya mail yoluyla ya da telefonla siparişlerini veriyorlar. Sipariş alınan ürünler PTT kargo ile ödemeli olarak gönderiliyor. Ürünün ödemesi kapıda yapılıyor.

 

Edip Çevik, “ençok Hollanda, Avusturalya, İsviçre, Amerika, İsrail gibi ülkelerden talep geliyor. Yurtdışından arayanlar genelde ticaret amaçlı arıyorlar. Direk kullanıcıya da sattığımız oluyor ama özellikle yurtdışı satışlarımız ticaret amaçlı müşterilerden oluşuyor. Yurtiçinde ise halı, kilim üzerine çok yoğunluk bulunmuyor. Daha çok Siirt bıttım sabunu ve Siirt kilimlerine talep var.” dedi.

Bu haber toplam 8250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!