1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. İnsani Yardım Gemisi Gazze'ye ne zaman girecek?
İnsani Yardım Gemisi Gazze'ye ne zaman girecek?

İnsani Yardım Gemisi Gazze'ye ne zaman girecek?

Gazze kuşatmasını denizden kıracak olan İHH öncülüğündeki Özgürlük Filosu Gazze’ye yanaşabilecek mi?

A+A-

Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” sloganıyla dünyanın değişik ülkelerinden harekete geçen Özgürlük Filosu, İsrail terör devletinin “vuracağız” tehditlerine aldırış etmeden insani yardımı Gazze’ye ulaştırma konusundaki kararlılığından geri adım atmadı ve büyük bir inançla gemiler Gazze’ye doğru ilerliyorlar. Gemilerin yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Gazze limanına ulaşması bekleniyor.

İşgalci İsrail’in insani yardım götüren gemilere herhangi bir müdahalesi halinde bütün dünyada sert tepkiler gösterilecek.

SİİRT’TE DE GEMİLER MERAKLA TAKİP EDİLİYOR

Gemilerin içinde Siirt’ten ve Siirt dışındaki vilayetlerde yaşayan Siirtlilerin de bulunduğu edindiğimiz bilgiler arasında. İsrail’in gemilere olası bir müdahalesi halinde Siirt’ten de kimi sivil toplum kuruluşlarının bu duruma sessiz kalmayıp seslerini yükseltecekleri gelen bilgiler arasında.

İSRAİL, IHH WEB SİTESİNE SALDIRDI

Günlerdir denizde yol alan gemilerden canlı yayın yapan IHH’nın internet sitesi İsrail kaynaklı saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan siteden canlı yayın verilemiyor. İsrail bu yöntemle yapmayı tasarladıklarının tüm dünya kamuoyuna naklen verilebilmesini engelleme gayretine girdi. Ancak canlı yayın başka bir internet sitesinden verilmeye başlandı.

Gemilerden Canlı Yayın İçin

http://www.livestream.com/insaniyardim/

Not: Siteye aşırı yoğunluktan dolayı görüntüler çok ağır gelmektedir.

Siirtliler.Net olarak gemideki tüm insani yardım gönüllülerini kutluyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun dualarımız kendileriyledir.

Bu haber toplam 2144 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!