1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnşaat çalışmaları denetlendi
İnşaat çalışmaları denetlendi

İnşaat çalışmaları denetlendi

Siirt Valisi Musa Çolak, inşaatları devam eden engelsiz yaşam merkezi ile ağız ve diş sağlığı merkezinde incelemelerde bulundu.

A+A-

Siirt Üniversitesinde düzenlenen tarım ve hayvancılık paneline katılan Vali Musa Çolak, daha sonra TOKİ konutlarının arka tarafında yapımı devam eden engelsiz yaşam merkezi ile sevgi evlerinin inşaat çalışmalarını denetledi.

“Gerekirse mesaiyi arttırın”

Devam eden çalışmalar hakkında Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hıfzullah Canpolat ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Çolak, merkezin bir an önce tamamlamasını istedi. Para konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirten Vali Musa Çolak, “Geçen ay yapımına başladığımız engelsiz yaşam merkezi ve sevgi evleri ile ilgili herhangi bir ödenek sıkıntımız yok. Dolayısıyla yüklenici firmadan çalışmalarını hızlandırmasını istedim. Gerekirse vardiya sayısı üçe çıkarılabilir. Bunun için şartlar müsait ve herhangi bir engel bulunmamaktadır. Önümüzdeki ilkbahar aylarında burayı hizmete açmayı istiyoruz. Çünkü bu merkezden faydalanacak vatandaşlarımız inşaatın bitmesini dört gözle beklemektedir.” dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezi; 60 Yatak Kapasiteli

Engelsiz yaşam merkezinde ailesinin yanında bakımı mümkün olmayan özürlü vatandaşlara yatılı olarak hizmet verileceğini kaydeden Vali Musa Çolak, şöyle konuştu: “Engelsiz yaşam merkezimizde özürlü ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza, insan onuruna yakışır şekilde bakımlarına, beslenmelerine, korunmalarına ve sosyal hayata uyumlarına ilişkin hizmetler sunulacaktır. 60 yataklı kapasiteli merkezimiz 5 bölümden oluşacaktır.”

Ardından Kooperatif Mahallesinde yapımı devam eden ağız ve diş sağlığı merkezinin inşaat çalışmalarını denetleyen Vali Musa Çolak, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür’den bilgi aldı. Aynı yerde bulunan sağlık ocağında da incelemeler yapan Vali Çolak, 9 Kasım’da aile hekimliğine geçileceğini hatırlatarak, sağlık müdürlüğünün bu konudaki çalışmalarını yakından takip ettiğini kaydetti.

Bu haber toplam 2656 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!