1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. İngiltere'den Siirt için uyarı
İngiltere'den Siirt için uyarı

İngiltere'den Siirt için uyarı

İngiltere Birleşik Krallığı kendi vatandaşlarını aralarında Siirt'in de bulunduğu 10 şehre seyahat etmemeleri için uyardı.

A+A-

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi. Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde yer alan bilgide, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt, Tunceli, Hakkari, Kilis ve Hatay kentlerine seyahat edilmemesi salık verildi.

Güncellemede 'olası protesto ve gösteriler'e ilişkin uyarı kaldırılırken, Türkiye'den İngiltere'ye sefer yapan uçuşlarda ek güvenlik önlemleri alınabileceği belirtildi. Uyarıda, yolculara güvenlik görevlileriyle işbirliği yapmaları tavsiye edildi.

2016 yılında 1.7 milyondan fazla İngiltere vatandaşı Türkiye'ye seyahat etmiş, Türkiye tüm uyarılara rağmen İngiltere vatandaşları için en popüler turizm destinasyonlarından biri olmaya devam etmişti.

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook'a göre, '2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen terör saldırıları ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan seyahat uyarılarına rağmen' Türkiye İngiliz turistler için yurtdışındaki en popüler tatil destinasyonları arasında üçüncü sırada yer aldı.

Bu haber toplam 2330 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!