1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İmza Kampanyasındaki Yaman Çelişki!
İmza Kampanyasındaki Yaman Çelişki!

İmza Kampanyasındaki Yaman Çelişki!

Güres Caddesinde bir imza kampanyası standı açılmış ve geleneksel olarak başları örtülü iki bayan. İmza topluyorlar, “Kadın Hakları İçin”. İmza Kampanyası, “Recme Karşı bir imza sen de ver” “Recm Cezasına Hayır” gibi sloganlarla süslenmiş. Siirtlil

A+A-

Siirtliler.Net -Türkiye’de “Recm cezası” var mı?  

Bayan            - Yok

Siirtliler.Net  – O zaman bu imza kampanyası ne için?

Bayan           - İran’da tekrar yapılmaya başlamış da……

Siirtliler.Net – İran’dan bize ne şu anda bizim kadınlarımızın çok önemli sorunları kendi sorunlarımızı hallettik mi ki İran’daki sorunlarla ilgileniyoruz? Türkiye’de kadınların hepsi rahata erdi de bizim mi haberimiz yok?   Siirt’te bir kadın vefat ettiğinde Selası okunurken ismi dahi söylenmiyor bunu neden protesto etmiyorsunuz? Kadının adı Siirt’te yok!

Bayan           - Selada kadının adı söyleniyor.

Siirtliler.Net – Kim, isim nedir?

Siirtli bir vatandaş – Evet Siirt’te kadınların ismi Selada okunmaz!

Siirtliler.Net – Siz bu başörtüsü ile her yere girip çıkabiliyor musunuz? Her yerde çalışabiliyor musunuz?

Bayan          - ………………………………………

 

Türkiyeli bir kadın, Kadın Ticaretini, Töre Cinayetlerini, Başörtüsü Zulmünü, Dinsel Feodaliteyi değil de Avrupalı sözüm ona “Medeni” ablaları gibi sadece, uygulanması bile hala tartışılan, “Recm Cezası” nı protesto ediyor ve kendi öz yurdundaki kadınların dertlerine böyle uzak kalıyorsa, kadının adının Siirt’te olmadığının farkında dahi değilse, insanın içinden “Bu Ne Yaman Çelişkidir Yarabbi!” diye haykırası geliyor.

Recm Cezasına imza kampanyası başlatan kadınlarımızın, Irak’ta Amerikan Askerlerinin tecavüzüne uğrayan kadınlarımız için de, Filistin’de Amerikan Uşağı İsrail Askerleri tarafından zulmedilen kadınlarımız için de, yıllardır üniversite kapılarında ağlayan başörtülü kardeşleri için de imza kampanyası başlatmalarını diliyoruz.


Bu haber toplam 2366 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!