1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret ettiler
İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret ettiler

İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret ettiler

SİMYADER ile Hakikat Yolcuları Kulübü üyeleri, Siirt İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret ettiler.

A+A-
Siirt İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (SİMYADER) yöneticileri ile Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencilerinin kurduğu “Hakikat Yolcuları”  adlı kulüp üyeleri, Siirt Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci Öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.
 
SİMYADER Dernek Başkanı Necmettin Çiçek, amaçlarının okullarda okuyan öğrencilere maddi ve manevi anlamda destek sağlamak olduğunu söyledi. Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin kurduğu “Hakikat Yolu” kulüp üyeleri ile birlikte İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerini ziyaret ederek abi-kardeş buluşmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Çiçek, "Bu öğrencilerimizin bilgi birikimleri ve donanımlarıyla iftihar etmek istiyoruz. Bu amaçla yaptığımız tüm sohbet, seminer ve konferanslarımızda öğrencilerimize imam hatiplik şuuru, Allah, Peygamber ve insan sevgisini, birlik beraberlik ve kardeşlik ruhunu vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra da il ve ilçelerde bulunan bütün öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları, şuurlu ve insanlığa hizmeti hedeflemeleri için var güçleriyle çalışmalarını sağlamak için çeşitli seminer ve konferanslar tertiplemeyi amaçlıyoruz" dedi.
 
Simyader ve hakikat yolcuları kulüp üyeleri ile birlikte yürüttükleri ziyaretlerde duyduğu memnuniyeti ifade eden Kulüp Başkanı Ömer ATAŞ: “Kulübümüz İlahiyat Fakültesi bünyesinde hafta içi her gün ders dışında Arapça dili ve Arapça konuşma ve yazma kursları açılmış İlahiyat Öğrencilerine yönelik eğitim destek programı devam etmektedir. 60 kişilik ekiple 5’erli gruplar halinde sınıflardaki İmam Hatip öğrencileriyle hasbihal ettik. Abi kardeş buluşmaları çerçevesinde, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, manevi değerlerine bağlı ve topluma faydalı birer birey olarak yetişmeleri için izlenmesi gereken yol hakkında bilgiler verdik. Oldukça faydalı geçen ziyaretlerimiz devam edecektir.” Şeklinde konuştu.
 
imam-hatip.jpg
 
imam-hatip1.jpg
Bu haber toplam 2719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!