1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlköğretim öğrencilerine yönelik yetiştirme kursları açıldı
İlköğretim öğrencilerine yönelik yetiştirme kursları açıldı

İlköğretim öğrencilerine yönelik yetiştirme kursları açıldı

İlimiz merkez ve ilçe okullarında okuyan ilköğretim öğrencilerine yönelik yetiştirme kurslarının açıldığı bildirildi.

A+A-

Siirt Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, ilimiz ve ilçelerinde toplam 162 kursun açıldığını belirterek, bu kurslarda 3928 öğrenciye SBS’ye yönelik destekleyici eğitim verileceğini kaydetti.

 

Amaçlarının Seviye Belirleme Sınavları’na (SBS) öğrencileri daha iyi hazırlamak olduğunu vurgulayan Eteker, "Öğrencilerimizin başarılarını arttırmak, dershaneye gidemeyen öğrencilerimize kendilerini geliştirmeleri açısından destek sağlamak, öğrencilerimizin boş vakitlerini daha iyi değerlendirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Fen Bilgisi derslerinin verileceği yetiştirme kurslarını açtık. Merkez ilçede 95, Aydınlar’da 4, Baykan’da 6, Eruh’ta 6, Kurtalan’da 25, Pervari’de 11 ve Şirvan ilçemizde 15 olmak üzere toplam 162 kurs açtık. Bu kurslardan 3928 öğrencimiz istifade edecek." dedi.

 

Siirt’te başlatılan eğitim hamlesine ara vermeden devam ettiklerini belirten Siirt Valisi Necati Şentürk, geçen yıl yakalanan başarının daha yukarılara çekmek için büyük çaba harcadıklarını ifade etti. Okullarda açılan yetiştirme kurslarının da bu çalışmanın bir aşaması olduğunu kaydeden Vali Şentürk, eğitimin kalitesini yükseltmek için yeni projeler hazırlattığını da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 2627 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!