1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlköğretim öğrencileri yeni bir dersle tanışacak
İlköğretim öğrencileri yeni bir dersle tanışacak

İlköğretim öğrencileri yeni bir dersle tanışacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İlkokullara yeni bir ders için Milli Eğitim Bakanlığı’na teklifte bulunacaklarını belirtti.

A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklamada, “yavrularımız ilk okul çağından başlayarak kodlamayı öğrensin.” Dedi.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’ye yaptığı ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan Işık, “bize en çok sorulan soru Fatih Projesi oldu. Çünkü o projemiz Dünya çapında bir proje. Yavrularımız 5. Sınıfa geldiklerinde ellerine tablet verilecek ve bütün dijital imkanlardan tablet sayesinde yararlanma imkanı olacak. Sadece kitapla yetinmeyecekler. “ dedi.

Öğrencilerin vatan, millet, insan ve tabiat sevgisiyle yetiştirilmesi gerektiğini belirten Işık, aynı şekilde beceri eğitimine de odaklanılması gerektiğini söyledi.

Işık sözlerini şöyle sürdürdü: “Teknoloji ve bilgisayarlar bizi esir mi alacak? Yoksa teknolojiyle dost, hayatın anlamını kavrayan bireyler mi yetiştireceğiz? Bu noktada daha fazla odaklanmak durumundayız. Özellikle yakında Milli Eğitim Bakanlığımıza, bakanlık olarak  resmen teklif edeceğiz. Artık ilkokullarımıza bilgisayar kodlama dersleri koyalım. Bir haber vardı, ’10 yaşında bir delikanlı instagram’ı dize getirdi’ diye. ABD’de bir genç, yazdığı programla günde bin dolar kazanıyor. Biz bu yarışta geç kalmamalıyız. Çocuklarımızın kod yazılımını ülkemizin geleceği açısından önemsiyorum.”

Bu haber toplam 1907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!