1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İlkay Akkaya'nın Siirt Konserinde müzik ziyafeti yaşandı
İlkay Akkaya'nın Siirt Konserinde müzik ziyafeti yaşandı

İlkay Akkaya'nın Siirt Konserinde müzik ziyafeti yaşandı

Siirt Birey Dershanesi’nin davetlisi olarak ilimize gelen ses sanatçısı İlkay Akkaya’nın konserine katılan binlerce Siirtli kendilerine sunulan müzik ziyafetini tattılar.

A+A-
Dün geldiği uçakla Batman’dan alınarak Siirt’e getirilen sanatçı İlkay Akkaya konser öncesinde Birey Dershanesi tarafından Siirt’in turistik ve kültürel yerleri gezdirildi. Bugün ise öğlen vakitlerinde kendisini özel bir et lokantasında gördüğümüz sanatçı Akkaya, Siirtliler.Net’e “daha önce Güneydoğu’ya geldiğini ancak Siirt’e ilk geldiğini ve özellikle Tillo’daki kale bölgesinin görülmeye değer bir yer olduğunu” dile getirdi.

KONSERE BİNLERCE SİİRTLİ KATILDI

Saat 16:30’da 14 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda başlayan ve 2.500-3.000 civarında Siirtlinin katıldığı konserde Akkaya’nın türküleri bazen duygulandırdı bazen de hop oynattı. Özellikle Kürtçe söylenen bir parçada salondaki binlerce kişinin çıt çıkarmadan dinlemeleri ve söylenen parçaya odaklanmaları Kürtçe türkülerin salonlarda rahatlıkla söylenebilmesine olan özlemin bir işareti olarak değerlendirildi.

ilkay akkaya siirt konseri

VALİ VE KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN HİÇBİR İZ YOKTU

Özel bir eğitim kurumunun düzenlemiş olduğu ve kültürel bir etkinlik olarak değerlendirilen konser alanında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak tarafından gönderilen tek bir çelenk bulunuyordu. Valilik ve Kültür Müdürlüğü adına ise hiçbir iz bulunmuyordu. Bu durum çeşitli katılımcılar arasında “hem konser yapmaz tam bir konser fukaralığı yaparlar hem de yapılan konserlere ise katılma nezaketinde bulunmazlar” şeklinde değerlendirmelere neden oldu.

MÜZİK TADINDA SİYASET

Tam bir ziyafet tadında geçen konser sırasında İlkay Akkaya’nın, İstanbul’da katılmış olduğu ölüm oruçları eylemiyle ilgili bizzat yaşamış olduğu bir anısını anlatması siyasi bir mesaj olarak değerlendirildi.

ACEMİ GÜVENLİKÇİLER ARKA PLANDA TUTULMALI

Gerek Siirt Emniyet Müdürlüğü gerekse Özel Güvenlik Şirketi tarafından salon ve çevresinde alınan güvenlik tedbirleri gayet yerindeydi. Ancak işe yeni başladığını tahmin ettiğimiz bir güvenlik görevlisi tarafından salonda çekim yapan gazeteciye kolundan tutarak müdahale etmek istemesi her ne kadar Birey Dershanesi yetkilisi Fatih bey tarafından engellendiyse de özel güvenlik şirketlerinin bu tür organizasyonlarda acemi güvenlikçileri daha arka planda görevlendirmeleri gerektiğini gündeme getirdi.

Bu haber toplam 5222 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!