1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İlk Umre Kafilesi Pazartesi Yola Çıkıyor
İlk Umre Kafilesi Pazartesi Yola Çıkıyor

İlk Umre Kafilesi Pazartesi Yola Çıkıyor

Mukaddes toprakları ziyaret etmek için Siirt Müftülüğü’ne Umre kaydı yaptıran vatandaşlar, yol hazırlıklarına başladı. Çarşı Camii’nde üç gün sürecek olan seminerde bilgilendirecek olan Umre yolcuları, Pazartesi günü yola çıkacaklar.

A+A-

Siirt Müftüsü Mahmut Gürlen, Ocak ayından bu yana devam eden ilk Umre kafilesi kayıtlarının 234 kişiyi bulduğunu söyledi. Ramazan ayına kadar 11 ayrı tur şeklinde yapılacak olan Umre ziyaretlerinin ilkinin 22 Şubat tarihinde başlayacağını bildirdi.


ZİYARETÇİLERE EĞİTİM SEMİNERİ

Umre turlarına çıkacak olanların öncelikle seminere tabi tutulacağını anlatan Gürlen, Çarşı camiinde yarın başlayacak ve 3 gün sürecek olan seminerlerin ardından hareket tarihinin 22 Şubat 2010 saat 15:00’te Müftülük önünde, Diyarbakır’dan da, Medine’ye saat 22:00’de uçacaklarını ifade etti. Gürlen, Umre turlarına katılacak olanlar için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından özel olarak hazırlanan el çantası hediye edeceklerini belirterek, çanta içerisinde albümden deftere, not defterinden seccadeye varınca kadar ihtiyaç duyulacak birçok araç ve gereç bulunacağını dile getirdi.

Siirt’ten İlk Umre kafilesine Siirt Müftüsü Mahmut Gürlen başkanlık ederken, ayrıca 4 din görevlisi de rehberlik yapacak. Siirt’ten Kutsal topraklara gidecek Umrecilerin 15 Mart 2010 tarihinde yurda giriş yapacakları belirtildi.

 

Siirt Umre Yolcuları

Bu haber toplam 2498 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!