1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlk Bağımsız Aday, Zekeriya Batğı
İlk Bağımsız Aday, Zekeriya Batğı

İlk Bağımsız Aday, Zekeriya Batğı

Zekeriya Batğı, Siirt Milletvekiliği için bağımsız adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

A+A-

AK Parti İl Teşkilatında Bayram Kızılay’ın İl Başkanlığı döneminde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı sırada il teşkilatının halktan kopuk olduğunu öne sürerek partiden istifa eden Zekeriya Batğı, 12 Haziran 2011’de yapılacak olan Genel Seçimlerde Bağımsız Siirt milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

zekeriya batğı

Bağımsız adaylığını Siirtliler.Net ile paylaşan Batğı, Eyüp Güzel'in “neden Bağımsız aday oldunuz?” yönündeki sorusuna verdiği cevapta aşağıdaki ifadelere yer verdi;

Siirt’in gerçek sorunlarını Ankara’ya doğru aktarmalıyız

“Memleketin sorunlarını, sesimizi Ankara’ya duyurmak için bağımsız aday olarak seçime giriyorum. Siirt halkı sömürülmüştür. Siirt halkının Başbakan Erdoğan’a aslında ne kadar sevgi dolu olduğunu göstermek istiyorum. Başbakan Erdoğan ile hiçbir problemim yok. Siirt’e yatırımlar için çok iyi kaynaklar aktarıldı ama nerelerde kullanıldı bu paralar.

Mevcut vekillerin bu şehre verecekleri hiçbir şey yok!

Mevcut milletvekillerimizin bu şehre verecekleri hiçbir şeyleri yok. Öncekilerin de olmamıştı. Ben belki bağımsız aday olarak seçimi kazanmayabilirim. En büyük arzum da bu değil zaten. En büyük arzum sesimizi, Siirtlilerin sorunlarını Ankara’ya duyurabilmektir. Cumhuriyet tarihinden bu yana belki de en iyi yatırımlar, yardımlar bu 8 yıl içerisinde yapıldı. Bunu inkâr edemeyiz. Ama hiçbiri doğru bir şekilde ve yerinde kullanılmadı. 55 yaşındayım ve 7 yaşından bu yana Siirt’in çarşısında sokağındayım. Mizaç olarak doğru söyleyen kişi nefret ettiğim kişi dahi olsa doğrudur diyen birisiyim. İlimiz Siirt’te alt yapı, su arıtma tesisi, atık arıtma tesisi gibi yatırımlar ilk akla gelen önemli yatırımlardır. Bunların hiç birisi doğru dürüst faal değil.

Siirt, hani Ataköy’den farksız olacaktı?

Siirt belki de 50 yılda bir gelebilecek fırsatları tepti. Yıllardır Şırnak-Eruh yolu neden hala bitirilemedi. Şimdiye kadar bu yol için dünyanın parası aktarılmadı mı? Peki, neden bitirilemiyor? Siirt hani Ataköy’den farksız olacaktı?”

Bu haber toplam 4873 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!