1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlim Yayma Cemiyeti’nden moral ve motivasyon gecesi
İlim Yayma Cemiyeti’nden moral ve motivasyon gecesi

İlim Yayma Cemiyeti’nden moral ve motivasyon gecesi

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesine bağlı Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda “Moral ve Motivasyon Gecesi” düzenlendi.

A+A-

Yurdun kültürel etkinlikleri çerçevesinde oldukça faydalı ve keyifli geçen gecede konuşmacı Siirtliler.Net’in kıymetli yazarlarından İngiliz Filologu Bekir Berkay TÜRKAY Hoca idi.

 

Bekir Berkay TÜRKAY hoca yurt öğrencilerine moral ve motivasyonlarının etkin bir şekilde sağlayabilmelerinin yöntemlerini anlattı. Sohbet havasında ve eğlenceli eğitim ile öğrenciler moral depoladı. Tatlı hoş sohbetlerle devam eden etkinliğe katılan öğrencilerin memnuniyeti gözlerden kaçmadı.

 

 

Türkay: “Öncelikli olarak başarı konusunda kendinize güvenmeniz ve inanmanız gerekir. Hepimiz hayata bakış açımızı ortaya koymamız lazım. Hayattan beklentilerimiz nedir? diye düşünmemiz lazım. Başarının sırrı hedef belirleme ve morali yüksek tutmada yatmaktadır. Bilmediğimiz tanımadığımız daha doğrusu bizden olmayanlarla moral bulmamalıyız.” şeklinde konuştu.

 

 

Programın son bölümünde öğrenciler tarafından yöneltilen soruları cevaplayan Türkay, hayat tecrübesi ve anılardan örnekler vererek nasihatlerde bulundu.

 

Program bitiminde İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Cengizhan BAŞARAN: “Böyle önemli bir etkinliği düzenlemekten dolayı mutluyuz. Bizleri kırmayıp davetimize icabet ederek faydalı bilgiler veren Bekir Berkay Hocaya teşekkür ederim.” dedi.

 

ilim yayma cemiyeti

 

Bu haber toplam 2340 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!